Aktualno Dogodki Košarka Novice Šport

Borac predvsem prevladal v drugem polčasu

Naši košarkarji so v 21. krogu Lige ABA izgubili z Borcem iz Čačka s 74-94 (24-18, 18-26, 22-27, 10-23) in tako zapravili veliko priložnost, da bi se z zmago povsem približali obstanku v ligi.

Krkaši so začeli v postavi Nejc Barič, Luka Lapornik, Adin Vrabac, Jure Škifić in Vasilije Vučetić. Prvih nekaj minut je bilo izenačenih, gostje pa so sredi pete minute povedli z 9-5. Krkaši so jih hitro ujeli, prešli v vodstvo in po trojki Camphorja ob sireni prvo četrtino dobili s 24-18. Prve štiri točke v drugi četrtini so dosegli gostje, potem pa so Krkaši z šestimi zaporednimi točkami povedli s 30-22 in ob koncu 13. minute je gostujoči trener Marinović vzel prvo minuto odmora. Z njo je zaustavil nalet Krkašev in Borac se je sredi 16. minute približale na točko zaostanka (32-33), ob koncu 17. minute pa je ponovno vodil (37-36). Pri 36-39 je Krkin trener Vladimir Anzulović vzel še drugo minuto odmora. Krkaši so tik pred koncem polčasa prišli do vodstva, a je ob sireni Kočović zadel za vodstvo gostov ob polčasu s 44-42.

Drugi polčas so odprli gostje s trojko Sanadzeja, na začetku 25. minute pa so povedli s 55-48 in Anzulović je vzel prvo minuto odmora  v drugem polčasu. Po nešportni napaki Camphorja so Čačani prišli do dvomestne prednosti (60-48), pri 48-62 pa je Anzulović vzel še drugo minuto odmora. Do konca četrtine so Krkaši prepolovili zaostanek (66-71). Zadnjo četrtino so gostje odprli z dvema trojkama in pri 64-77 je ob koncu 32. minute so Krkaši vzeli še zadnjo minuto odmora. Kljub trudu se Krkaši nikakor niso uspeli približati gostom, ki so z meti iz razdalje le še povečevali prednost in na koncu zasluženo zmagali.

Statistika

Vladimir Anzulović, trener Krke: »Čestitke Borcu za zasluženo zmago. Res smo slabo odigrali v drugem polčasu in to je zame vprašanje ponosa, da igraš za Krko in se zanjo boriš. To je verjetno naša najslabša tekma, zgledali smo povsem drugače, kot na tekmi proti Megi. V klubu moramo narediti dobro analizo, zakaj nam se to dogaja:«

Marko Marinović, trener Borca: »Imeli smo veliko več časa za pripravo na tekmo. Zavedali smo se, da je Krka v neverjetnem ritmu tekem, saj so imeli veliko tekem v kratkem obdobju. Zanašali smo se na to, da ne bodo imeli dovolj moči za to tekmo. Moji fantje so mi pripravili najlepše možno darilo za moj današnji rojstni dan in zelo sem srečen. Krki želim veliko sreče v nadaljevanju sezone.  Oboji se borimo, da bi se izognili 13. mestu, ki vodi v dodatne kvalifikacije. Čestitam jim za športno in korektno borbo, čestitam pa tudi mojim fantom, ki so potrpežljivo odigrali in na koncu zasluženo zmagali.«

Krkaši imajo v Ligi ABA  šest zmag in 14 porazov, v naslednji tekmi pa bodo v petek, 26. 3. gostili moštvo Splita. Še prej jih v tednu dni čakajo tri tekme v Ligi NKBM za prvaka, in sicer s Heliosom, Šenčurjem in Cedevito Olimpijo.