Policisti Policijske uprave Novo mesto so v zadnjih 24 urah posredovali v 69 nujnih primerih in na številko 113 prejeli 234 klicev. Obravnavali so pet prometnih nesreč, v katerih je nastala premoženjska škoda. Posredovali so tudi zaradi 16 kršitev javnega reda in miru, tako na javnih krajih kot v zasebnih prostorih. Na področju kriminalitete so obravnavali sume kaznivih dejanj poškodovanja tuje stvari, groženj in tatvin. Posredovali so tudi pri iskanju pogrešanih oseb in zaradi nedovoljenih prehodov državne meje.
Zasegli puško
Policisti in kriminalisti Policijske uprave Novo mesto so zaradi suma posesti nezakonitega orožja pridobili sodno odredbo in opravili hišno preiskavo v naselju Pot v gaj. Pri 22-letnem osumljencu so našli in zasegli puško, za katero ta nima ustreznega dovoljenja. Po opravljeni kategorizaciji orožja bodo zaradi kršitev določil Zakona o orožju zoper osumljenca ustrezno ukrepali.
Nedovoljeni prehodi državne meje
Policisti so na območju Policijske postaje Brežice (Rigonce, Dobova, Kapele, Slovenska vas, Koritno, Obrežje) izsledili in prijeli 24 državljanov Egipta, 13 državljanov Sirije, 11 državljanov Afganistana, devet državljanov Pakistana, osem državljanov Nepala, osem državljanov Bangladeša, pet državljanov Indije, štiri državljane Turčije, tri državljane Rusije, tri državljane Maroka, dva državljana Alžirije, dva državljana Gambije, državljana Sierra Leone, državljana Gane in državljana Šrilanke.
Na območju Policijske postaje Črnomelj (Miliči, Žuniči, Balkovci) so prijeli 16 državljanov Sudana in državljana Afganistana, na območju Policijske postaje Krško (Zaloke) pa dva državljana Maroka.
