fbpx
Mestnik
Aktualno Dogodki Košarka Novice Šport

Po dobrem začetku visok poraz z vodilno Budućnostjo

Naši košarkarji so v tekmi 25. kroga Lige ABA doma izgubili z vodilnim moštvom lige, Budućnostjo iz Podgorice, s 70-90 (20-19, 13-25,  16-25, 21-21). Kljub trudu naših igralcev so bili gostje enostavno premočni.

Krkaši so v peterki Nejc Barič, Luka Lapornik, Adin Vrabac, Jure Škifič in Milan Milovanović sicer dobro začeli v napadu in v 4. minuti povedli z 12-5, po trojki Škifića pa so minuto kasneje imeli največje vodstvo na tekmi, + 8 (15-7).  Tri minute pred koncem prve četrtine je bilo 20-13, potem pa Krkaši niso več zadeli in po prvi četrtini so vodili le še za točko (20-19). Drugo četrtino so gostje odprli s sedmimi zaporednimi točkami, po delnem izidu 14-3 pa so v 16. minuti prišli do prednosti desetih točk (33-23). Sredi 19. minute so imeli še 16 točk prednosti, Krkaši pa so se do konca polčasa približali na -11 (33-44).

V tretji četrtini so gostje vseskozi vzdrževali dvomestno prednost, le trikrat so se Krkaši spustili na zaostanek devetih točk. Nazadnje jim je to uspelo v 26. minuti, ko je Barič dosegel pet zaporednih točk za 44-53. Gostje so vzeli minuto odmora, po njej pa dosegli sedem zaporednih točk in do konca četrtine povečali prednost na + 20 (69-49), takšno prednost pa so imeli tudi ob koncu tekme.

5x Krkin naj:
Najboljši strelec: Adin Vrabac 15
Največ skokov: Adin Vrabac 9
Največ asistenc: Nejc Barič in Luka Lapornik 4
Največ pridobljenih žog: Adin Vrabac 4
Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Adin Vrabac 22

Dalibor Damjanović, trener Krke: »Kot sem povedal pred tekmo, je Budućnost zelo kakovostno moštvo. Zadeli so vse odprte mete. Če smo bili za malenkost prekratki ali pa smo naredili napako, so to takoj kaznovali. Za moje fante lahko rečem, da so odigrali solidno tekmo. V obrambi so bile še vedno majhne napake, ki jih bomo poskušali zmanjšati na minimum. Pred nami je težak mesec. Prva tekma pred nami je Split v petek, na katerega se moramo maksimalno pripraviti. Kar je bilo na današnji tekmi dobrega, moramo zadržati, kar je bilo slabega, pa popraviti in pozitivno iti v naslednje tekme.«

Dejan Milojević, trener Budućnosti VOLI: »Odigrali smo sijajno tekmo. Premagati Krko v Novem mestu ni nikoli lahko in če se ne motim, Budućnosti to ni uspelo v zadnjih 3-4 letih. V tekmo smo šli maksimalno previdno in vedeli smo, če bomo igrali z energijo, bo vidna tudi razlika v kakovosti. To se je tudi zgodilo. Igrali smo odlično obrambo, iz katere je izhajal tudi dober napad in na koncu prepričljiva zmaga. Gremo naprej, manjkata nam še dve zmagi za prvo mesto po rednem delu.«

Krkaše do konca Lige ABA čakajo še tri tekme. Najprej bodo v zelo pomembni tekmi za obstanek v petek, 16. 4., gostili moštvo Splita.

KK Krka

Spletno mesto uporablja piškotke zaradi boljše uporabniške izkušnje. Z uporabo naše spletne strani potrjujete, da se z njihovo uporabo strinjate. Soglašam Več o piškotkih