Aktualno Dogodki Košarka Novice Šport

Po porazu v podaljšku v sredo odločilna tekma v Novem mestu

Naši košarkarji so v drugi polfinalni tekmi v gosteh po podaljšku izgubili z Rogaško z 89-90 (24-19, 21-19, 20-16, 10-21, 14-15), tako da bo o finalistu državnega prvenstva odločala tretja tekma, ki bo v sredo ob 20.30 v Novem mestu. Krkaši so zapravili veliko priložnost, saj so v zadnji četrtini imeli že 14 točk prednosti.

Krkaši so začeli v peterki Rok Stipčević, Luka Lapornik, Adin vraabc, Jure Škifić in Vasilije Vučetić. V prvi četrtini sta se moštvi menjavali v vodstvu, prav na njenem koncu pa so Krkaši prišli do največje prednosti, +5 (24-19). Na začetku druge četrtine so domači dosegli osem zaporednih točk in povedli s 27-24. Domači so še vodili v 18. minuti (35-34), potem pa si so naši košarkarji z delnim izidom 11-3 do konca polčasa priborili sedem točk prednosti (45-38).

Po trojki Vrabca so Krkaši na začetku drugega polčasa prvič imeli dvomestno prednost (48-38). Domači so se nato z devetimi zaporednimi točkami v 26. minuti približali na točko zaostanka, potem pa so jim Krkaši z delnim izidom 13-2 ušli, tako da so pred zadnjo četrtino imeli 11 točk prednosti (65-54). Po trojki Bariča je imela Krka sedem minut in pol do konca 14 točk prednosti (70-56), potem pa se je povsem ustavilo v napadu. Domači so dosegli kar 17 točk zapored in povedli s 73-70. Krkaši so nato spet povedli, a so domači 18 sekund pred koncem izenačili na 75. Krkaši so zapravili napad za zmago in že tretjič v tej sezoni so morali igrati podaljšek v Rogaški Slatini.

Tudi v podaljšku sta se moštvi menjavali v vodstvu. Domači so 14 sekund pred koncem povedli z 88-86, Stipčević pa je slabih sedem sekund do konca s trojko povedel Krko v vodstvo. Sledila je minuta odmora, po kateri so Krkaši napravili veliko napako v obrambi in pustili povsem samega Nicholsa, ki je po prekršku zadel oba prosta meta. Krkašem je ostalo tri sekunde za zadnji napad, a so slabo podali izpod koša in Rogaška je prišla do zmage.

Statistika

Dalibor Damjanović, trener Krke: »Pričakoval sem težko tekmo. Že v napovedi sem dejal, da je Rogaška zelo neugodna, še posebej na svojem parketu. Praktično celo tekmo smo imelo kontrolo. Imeli smo prednost 14 točk, potem pa smo se sprostili in še posebej v obrambi naredili preveč napak, saj smo jim pustili preveč odprtih metov z razdalje. Rogaška ni imela kaj izgubiti, vračala se je z meti za tri. Mi smo se slabo odzvali, prednost se je stopila in prišlo je do podaljška. V njem smo izgubljali, ga nato izvlekli, nato pa naredili napako pri njihovem zadnjem napadu. Nismo bili zbrani in kljub temu, da smo se dogovorili, da prevzemamo v obrambi, tega nismo naredili. Nichols je ostal sam in Rogaška je po srečno oziroma zaradi naše napake dobila tekmo. Pričakujem, da se bomo zbrali po tej tekmi. Jutri se bomo regenerirali, si pogledali naše napake s te tekme in se pripravili za sredino tekmo, kje seveda šteje samo zmaga.«