(Foto: KK Krka)
Aktualno Košarka Šport

Poraz košarkarjev Krke s Cedevito Olimpijo

Košarkarji Krke so v 5. krogu Lige Nova KBM za prvaka doma izgubili s Cedevito Olimpijo s 63:76 (24:15, 10:24, 17:21, 12:16).

Liga NKBM za prvaka, 5. krog, 23.3.

Krka – Cedevita Olimpija 63:76 (24:15, 10:24, 17:21, 12:16)
Krka: Vrabac 9 (2 sk), Barič 3 (3 as), Škifić 7 (2 sk), Lapornik 7 (4 as), Milovanović 4 (6 sk), Stergar 2 (3 sk), Camphor 7, Stipčević (3 sk), Kosi 1 (3 sk), Škedelj 4 (4 sk), Rebec 6, Vučetić 13 (2 sk)

Krkaši so začeli v petorki Nejc Barič, Luka Lapornik, Adin Vrabac, Jure Škifić in Milan Milovanović. Začetek je bil izenačen, po dobrih petih minutah je bilo 10:10. Krkaši so nato naredili naredili delni izid 7:0 in sledila je prva minuta odmora za Ljubljančane. Ti so se po njen približali na 19:15, Krkaši pa so dosegli še zadnji pet točk v prvi četrtini in po desetih minutah vodili s 24:15. Na začetku druge četrtine je Vasilije Vučetić zadel trojko za 27:15, potem pa so gostje naredili delni izid 10:1 in se povsem približali. Po sedmih zaporednih točkah so na začetku 28. minute ponovno povedli (34:32), do konca polčasa pa so prišli do petih točk prednosti (39:34)

Na začetku drugega polčasa so se Krkaši približali na 40:41, potem pa so gostje z osmimi zaporednimi točkami ušli na 49:40 in na začetku 24. minute je minuto odmora vzel Krkin trener Dalibor Damjanović. Po trojki Perryja so imeli gostje v 26. minuti prvič dvomestno prednost (52:42), po treh četrtinah pa so vodili s 60:51. V zadnji četrtini so le še nekoliko povečali prednost.

Dalibor Damjanović, trener Krke:
“Fantom lahko čestitam za pristop, energijo in osredotočenost v prve polčasom. V določenih momentih nam je padla zbranost, saj smo se začeli ukvarjati s sodniškimi odločitvami. To smo prenesli tudi v drugi polčas in zato izgubili našo igro in zbranost. Olimpija je to začutila, stopila na plin in mi nismo več našli odgovor. Za naslednje podobne težke tekme je nauk, da moramo oddelati svoj posel. Mi smo zato tu, da igramo, sodniki, da sodijo, in mi se moramo osredotočiti samo na svojo igro, svoje dogovore. Enostavno moramo iti preko teh stvari.”

V torek bodo gostili Rogaško

Krkaši imajo v Ligi za prvaka dve zmagi in tri poraze, v prihodnjem krogu pa bodo v torek, 30 3., gostili Rogaško. Že v petek, 26. 3., pa jih čaka domača tekma v Ligi ABA s Splitom.