Dogodki Košarka Novice Šport

Velika drama in velika zmaga z Mego

Naši košarkarji so v 20. krogu Lige ABA doma premagali beograjsko Mego s 76-71 (23-21, 18-11, 16-20, 19-19) in zabeležili pomembno zmago v boju za obstanek.

Krkaši, ki so začeli v peterki Nejc Barič, Luka Lapornik, Rod Camphor, Jure Škifić in Milan Milovanović, so imeli od samega začetka minimalno prednost. Po trojki Lapornika so sredi sedme minute povedli s 15-10, potem pa so gostje s sedmimi zaporednimi točkami prišli do vodstva s 17-15. Na začetku desete minute so vodili z 21-18, četrtino pa so Krkaši končali s košem Vasilija Vučetića in tremi zadetimi prostimi meti Camphorja za 23-21. Drugo četrtino so Krkaši odprli s trojko Bariča, potem pa so Krkaši z dobro napadalno igro vzdrževali prednost ter jo s sedmimi zaporednimi točkami ob koncu polčasa povečali na +9 (41-32).

Na začetku drugega polčasa je Lapornik s polaganjem priboril prvo dvomestno prednost za Krkaše. +11 (51-40) so imeli še na začetku 26. minute, potem pa so se gostje z delnim izidom 12-8 približali le na tri točke zaostanka. Po košu Roka Stipčevića so Krkaši po 30. minutah vodili s 57-52. Krkaši so dosegli prvih sedem točk v zadnji četrtini za 64-52, gostje pa so nato začeli igrati agresivneje v obrambi. Prebudil se je najboljši igralec lige Petrušev, ki je v slabih štirih minutah dosegel 17 točk in minuto in pol pred koncem je Krka vodila le še za točko (72-71). 11 sekund je imel priložnost, da z zadetima prostima metoma povede Mego v vodstvo, a je zgrešil oba, žogo pa je v skoku pridobil Milovanović. Gostje so nato naredili nešportno osebno napako nad Barićem, po kateri je ta zadel oba prosta meta, dodatno pa še enega zaradi tehnične napake Petruševa. Piko na i za zelo pomembno zmago je z enim zadetim prostim metom postavil Camphor.

STATISTIKA

Krka ima v Ligi ABA šest zmag in 13 porazov, v prihodnjem krogu pa bo v ponedeljek, 15. 3., gostila Borac iz Čačka. Še prej jo čakata prvi tekmi Lige Nova KBM za prvaka, v torek, 9. 3., pri Rogaški in v četrtek, 11. 3., pri Termah Olimia.

Vladimir Anzulović, trener Krke: »Čestitke obema moštvoma. Tekma je bila res prava in kakovostna. Videli smo v pravi luči vrhunskega košarkarja Filipa Petruševa, v živo smo ga videli prvič in njegova igra je res impozantna. Mi smo naredili vse, kar je bilo dogovorjeno, vse zasluge za zmago pa gredo našim košarkarjem. Za nami je težak teden, težka dva meseca, tokrat so pokazali tisto, kar jih je krasilo večji del sezone. Zato kapo dol moštvu Krke.«

Vladimir Jovanović, trener Mege Soccerbet:  »Forma, ki smo jo pokazali po reprezentančnem premoru na tekmi z Borcem se je nadaljevala, čeprav sem upal, da bo bolje. V tekmo smo šli z mankom energije in morali bomo ugotoviti, zakaj je tako. Krka je bila zelo motivirana zaradi nekih svojih razlogov in je prevzela kontrolo nad tekmo, mi pa celo tekmo smo zaostajali za njo. Čeprav smo dokaj dobro igrali v obrambi, pa tega nismo uspeli izkoristiti v napadu, saj nam Krkin obramba ni ustrezala. Ne morem reči, da moji igralci niso dali vse od sebe. Pristop na začetku je bil res nekaj slabši, a so v drugem delu bili na energetsko zelo visokem nivoju, kar pa ni bilo dovolj, saj nismo uspeli popraviti napake, ki smo jih večinoma delali v prvem polčasu. Čestitam Krki za zasluženo zmago in jim želim srečo v nadaljevanju, mi pa se bomo poskusili čim bolje pripraviti na naslednjo tekmo.«