Aktualno Dogodki Košarka Novice Šport

Velika zmaga s SC DERBYJEM

Naši košarkarii so v 6. krogu AdmiralBet ABA lige premagali SC Derby iz Podgorice z 87-70 (21-12, 29-19, 18-20, 19-19) in zabeležili še tretjo zmago v treh domačih tekma  v ligi.

Krkaši so začeli v petorki Rok Stipčević, Luka Lapornik, Miha Škedelj, Jan Kosi in Hasahn French. Gostje so vodili po zadetih prostih metih s 4-2, nato pa so Krkaši dosegli 11 zaporednih točk in povedli s 13-4. Šele v 6. minuti je so gostje zadeli prvič iz igre, najboljši strelec lige Vinales je bil uspešen za tri točke. Po trojki Stipčevića so Krkaši na začetku 8. minute imeli dvomestno prednost (19-9) in gostujoči trener Žakelj je vzel minuto odmora. Ob koncu 1. četrtine je bilo 21-12. Gostje so dosegli prvih pet točk v drugi četrtini, potem pa so Krkaši z zabijanjem Jurija Macure in dvema trojkama Stipčevića ob koncu 13. minute povedli s 29-17 in sledila je še druga minuta odmora gostov. Krkaši so nadaljevali z odlično igro tako v obrambi kot v napadu in do konca polčasa prišli do 19 točk prednosti (50-31).

Drugi polčas je za goste z dvema trojkama odprl Tišma, po košu Kamenjaša za 52-39 pa je že v 23. minuti prvo minuto odmora v drugem polčasu vzel Krkin trener Dalibor Damjanović. Po njej so se Krkaši s šestimi zaporednimi točkami vrnili na prednost s polčasa, po košu Macure pa so točno na sredi 3. četrtine povedli z 62-41 in sledila je minuta odmora za goste. Čeprav so imeli Krkaši velike težave z osebnimi napakami, saj sta štiri imela oba centra, French in Macura, so po treh četrtinah vodili z 68-51. V 31. minuti je četrto osebno napako dobil še Kosi, že v naslednji minuti pa je zaradi petih osebnih napak iz igre odšel Macura. Štiri minute in pol pred koncem so se gostje približali na 12 točk zaostanka (78-66). Sledila je zadnja minuta odmora Krkašev, po kateri sta zadela Miha Škedelj za dve in T.J. Gibbs za 3 in Krkaši so ponovno ušli ter tekmo mirno pripeljali do zmagovitega konca.

Izjave po tekmi

Dalibor Damjanović, trener Krke: »Čestitke fantom za veliko zmago. Po zadnji tekmi AdmiralBet ABA lige, ki smo jo izgubili za skoraj 50 točk, so se fantje pobrali. Pokazali so karakter, voljo, željo, borbenost. Tekma ni bila lahka in končni rezultat ni realen. Čestitke tudi gostom za borbo do samega konca. Mi smo zdržali do konca in pokazali, da bomo na domačem terenu težko prepustili točke ekipam, ki so na enaki ali nekoliko višji ravni kot mi. Še enkrat bi se vrnil na tekmo s Partizanom. Fantje so mladi in izgubili so se v atmosferi v Beogradu. Tisti, ki tam ni igral, ne ve, o čem govorim. Mi smo tam enostavno padli v ambientu, kje se v polni dvorani praktično niti slišali nismo in take atmosfere na treningu ne moreš simulirati. Še enkrat čestitke fantom in upam, da v tej postavi zdržimo čim dlje ter da se nam čim prej vrnejo štirje igralci, brez katerih je zelo težko, saj nam vsaj igralec še kako pomeni. SC Derby igra odlično, ne glede na današnji poraz, in želim jim veliko sreče v nadaljevanju, tako moštvu kot trenerju Žaklju. Hvala tudi gledalcem, ki prepoznajo našo željo in borbenost na parketu in upam, da nas bodo spodbujali tudi v trenutkih, ko nam mogoče ne bo šlo.«

Andrej Žakelj, trener SC Derby: »Čestitke Krki za več kot zasluženo zmago. Igrali so s pravim pristopom in energijo, medtem ko mi tega, za razliko od prejšnjih tekem nismo pokazali. Zbranost in pristop nista bila priprava, vse to se je videlo na parketu. 18 skokov v napadu Krke je posledica želje in borbe in tega mi danes nismo imeli.«

Krka ima v ABA ligi po tri zmage in poraze,  v prihodnjem krogu pa bo v ponedeljek, 8. 11., gostovala pri Ciboni. Še pred tem pa jo čakata tekmi v ligi Nova KBM – v torek v gosteh pri Termah Olimia in v petek doma z Ilirijo.