Aktualno Dogodki Košarka Novice Šport

Visoka zmaga proti Rogaški

Naši košarkarji so v 6. krogu Lige Nova KBM za prvaka doma premagali vodilno Rogaško z 80-60 (20-17, 17-11, 19-22, 24-10). To je njihova tretja zmaga ob treh porazih  v Ligi za prvaka.

Krkaši so na parket stopili v peterki Nejc Barič, Luka Lapornik, Jan Rebec, Jure Škifić in Milan Milovanović. Bolje so začeli gostje, ki so povedli z 8-1. Krkaši so nato začeli zadevati iz razdalje. V prvi četrtini so zadeli pet trojk in hitro ujeli goste ter po desetih minutah vodili z 20-17. Drugo četrtino so odprli z osmimi zaporednimi točkami in povedli z dvomestno prednostjo (28-17). Gostje so vrnili z enako mero, se približali na 28-25, potem pa so Krkaši z delnim izidom 9-3 do konca polčasa prišli do prednosti devetih točk (39-30).

Drugi polčas so bolje odprli gostje. Z delnim izidom 13-4 so v šestih minutah prišli do izenačenja na 43. Krkaši so se nato le zbrali in do konca tretje četrtine prišli do vodstva s šestimi točkami (56-50). Na začetku zadnje četrtine so Krkaši z delnimi izidom 7-1 ušli na +12 (63-51) , nato pa se sprostili v napadu. Tekmo so končali s tremi zaporednimi trojkami Škifića za končno visoko zmago.

Statistika

Dalibor Damjanović, trener Krke: »Pričakoval sem težko tekmo, saj je Rogaška zelo neugoden nasprotnik. Vseh 40 minut namreč iščejo svojo priložnost. Na to smo dali največji poudarek, pa če začnemo izgubljati ali zmagovati. Bal sem se našega vodstva, saj se v nobenem trenutku tekme nismo smeli sprostiti.  Mi smo to naredili, saj smo tretjo četrtino odprli slabo in v treh, štirih minutah izgubili prednost desetih točk. Potem smo ugotovili, da nam gre za nohte, se zbrali in začeli svojo igro. Prilagodili smo se njihovem menjavanju obramb in na koncu zasluženo zmagali. Želel sem več rotirati, tudi mlajšim dati več priložnosti, a ni bilo možno, tako da bodo morali priložnost iskati na naslednji tekmi.«

Krkaši imajo v ligi za prvaka tri zmage in tri poraze. Liga za prvaka je za nekaj časa prekinjena, čakajo pa jih tri zaporedne tekme v ABA ligi. Prva bo v soboto, 3. 4., s Partizanom v Beogradu.