Aktualno Dogodki Košarka Novice Šport

Visoka zmaga za vstop v polfinale

Naši košarkarji so v tretji, odločilni tekme četrtfinala Lige Nova KBM doma premagali Šentjur z 99-47 (26-14, 25-10, 25-13-23-10) in se tako uvrstili v polfinale, kjer bodo igrali z Rogaško. Prva polfinalna tekma bo v petek, 14. maja, ob 18.00.

Krkaši so tokrat igrali brez poškodovanih Milana Milovanovića, Roda Camphorja, Miha Škedlja in Martina Jančarja Jarca.  Prva peterka v sestavi Rok Stipčević, Luka Lapornik, Adin Vrabac, Jure Škifić in Jan Kosi je odločno začela in povedla z 12-0, tako da je že na začetku 5. minute gostujoči trener Pipan vzel minuto odmora. Po njej so gostje prišli na sedem točk zaostanka, a so že ob koncu prve četrtine Krkaši ponovno imeli 12 točk prednosti (26-14). Drugo četrtino so Krkaši odprli z delnim izidom 12-4 in že po polovici četrtine so imeli prednost 20 točk (38-18), ki so jo do konca polčasa povečali na 27  (51-24).

Tudi v drugem polčasu se naši košarkarji niso sprostili, ampak so igrali resno do samega konca. Obe četrtini so dobili za več kot 10 točk in na koncu prišli do visoke zmage.

5x Krkin naj:
Najboljši strelec: Jure Škifić 17
Največ skokov: Jan Rebec 6
Največ asistenc: Rok Stipčević 7
Največ pridobljenih žog: Rok Stipčević, Jure Škifić in Jan Rebec 4
Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Jure Škifić 25

Dalibor Damjanović, trener Krke: » Čestitke fantom za zmago. Dobro so prenesli ves pritisk in odigrali korektno tekmo, profesionalno, in to od njih pričakujem do konca sezone. Vsako tekmo do konca sezone moramo odigrati s takim pristopom. Izpostavil  pa bom znova isto skrb. Pred dnevi smo premagali Šentjur za 40 točk, pa potem pri njih izgubili in dobili opozorilo. Sedaj smo spet visoko zmagali, a nas že čez dva dneva čaka pokalna tekma s Šenčurjem. Glede na današnjo zmago, ne vem, kaj bo v torkovi tekmi. Upam, da so sedaj moji fantje dovolj pametni in da ne bodo znova igrali z ognjem.«

Krkaše pred petkovo polfinalno tekmo z Rogaško čaka še četrtfinalna tekma Pokal Spar s Šenčurjem, ki bo v Novem mestu v torek, 11. 4., ob 19.00.