Aktualno Dogodki Košarka Šport

Zadar prepričljivo boljši

Košarkarji Krke so v 16. krogu Lige ABA doma izgubili z Zadrom s 63-81 (11-22, 16-24, 21-20, 15-15).

Krkaši so začeli v peterki Rok Stipčević, Luka Lapornik, Jan Rebec, Adin Vrabac in Vasilije Vučetić. Začetek je bil slab, saj so gostje povedli z 10-2 in že ob koncu tretje minute je minuto odmora vzel Krkin trener Vladimir Anzulović. Gostje so že v naslednjem napadu prišli do dvomestne prednosti in so kljub številnim menjavam v Krkini postavi v 8. minuti imeli že 14 točk prednosti (6-20). Po prvi četrtini je bilo 11-22. Drugo četrtino so s košem odprli Krkaši, a nato bolje nadaljevali Zadrčani, pri katerih je bil nezaustavljiv center Onuaku in sredi 15. minute prišli do 16 točk prednosti (34-18). Po trojki Lapornika je sledila prva minuta odmora gostov, po kateri so dosegli deset zaporednih točk in ušli na +23 (44-21). Ob polčasu je bilo 27-46.

Na začetku drugega polčasa so Zadrčani hitro prišli do nove prednosti, večje od 20 točk in sredi tretje četrtine so imeli še 26 točk prednosti (58-32). Krkaši so se z dvema trojkama Stipčevića in eno Nejca Bariča nato spustili pod 20 točk zaostanka in po treh četrtinah je bilo 48-66. Pri -17 (49-66) so Krkaši zapravili dva napada za znižanje zaostanka, nato pa so gostje dosegli devet zaporednih točk ter tako tudi dokončno odločili dvoboj.

5x Krkin naj:
Najboljši strelec: Rok Stipčević 15
Največ skokov: Miha Škedelj 6
Največ asistenc: Nejc Barič 3
Največ pridobljenih žog: Miha Škedelj 3
Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Rok Stipčević 11

Vladimir Anzulović, trener Krke: »Čestitke Zadru za zasluženo zmago. Danes kot da smo bili v eni množični blokadi, tako fizični kot psihični. Za fizično blokado so mi vzroki jasni, ni pa mi jasna taka mentalna reakcija. Očitno smo si preveč želeli zmage in to je vplivalo na našo koncentracijo, ki je danes bila pod vsakim nivojem. Zaslužena zmaga Zadra, mi pa gremo naprej proti našemu cilju, da si čimprej priborimo obstanek v ligi.«

Ivan Perinčić, pomočnik trenerja Zadra: »Odigrali smo vrhunsko tekmo. Čestitke igralcem, to je njihova zmaga. Vedeli smo, da bo težka tekma, a smo se dobro pripravili, taktično, fizično in psihično. Igralci so se povsem držali dogovora, še posebej v prvem polčasu, ki je bil mogoče celo naš najboljši polčas v tej sezoni. Res sem ponosen na igralce in to, kako so odigrali ta polčas. Potem je bilo le še pomembno, da obranimo prednost in ne dovolimo Krki, da bi se vrnila. To nam je uspelo in na koncu je bilo le še vprašanje, s kakšno razliko bomo slavili.«

Krkaši imajo v ABA ligi pet zmag in devet porazov, v prihodnjem krogu pa bodo v nedeljo, 31. 1. igrali s Cibono v Zagrebu. Že v torek in sredo, 26. in 27. 1., pa jih čakata tekmi v SKL s Šentjurjem in Zlatorogom.