Suverena zmaga v Šentjurju

Jan Kosi

Naši košarkarji so v 7. krogu SKL v gosteh premagali Šentjur z 89:67 (26:23, 21:12, 18:4, 24:28) in ostajajo edini neporaženi v ligi.

Krkaši so začeli v peterki Nejc Barič, Jan Rebec, Rod Camphor, Miha Škedelj in Vasilije Vučetić. Za domače je najprej trojko zadel Đapa, potem pa so Krkaši z desetimi zaporednimi točkami povedli z 10:3. Domači so v 10. minuti izenačili na 23, Adin Vrabac pa je s košem in zadetim dodatnim prostim metom postavil rezultat prve četrtine 26:23. V drugi četrtini so Krkaši z dobro obrambno igro začeli povečevati prednost. Sredi 16. minute so imeli dvomestno prednost (38:28), ob polčasu pa je bilo 47:35.

V tretji četrtini so Krkaši domačim dovolili, da so dosegli le štiri točke, sami pa so jih dosegli. Pred zadnjo četrtino so vodili s 65:39 in zmagovalec je bil odločen. V zadnji četrtini so domači le nekoliko omilili poraz.

Vladimir Anzulović, trener:
„Vse čestitke fantom za zmago in igro. Cenili in spoštovali smo ekipo Šentjurja ter delo trenerja Aleša Pipana. Trudili smo se, to se dogaja iz tekme v tekmo, to se tudi vrne. Nisem pa zadovoljen le s tem, da je Šentjur dobil skok.“

Miha Škedelj, košarkar:
„Šentjur je doma zelo neugodna ekipa. A smo z našo energijo uspeli od začetka priti do prednostI in potem tekmo nadzorovati ter jo potem mirno pripeljali do konca.“

Krkaši imajo v SKL pet zmag, v prihodnjem krogu pa v ponedeljek, 9. 11., gostijo Zlatorog. Še prej jih v soboto, 7. 11., čaka domača tekma ABA lige z Mornarjem iz Bara