Dogodki Košarka Novice Šport

Kljub utrujenosti prepričljiva zmaga s Triglavom

Naši košarkarji so v 5. krogu Lige Nova KBM doma premagali kranjski Triglav s 83-66 (29-18, 21-13, 16-15, 17-20) in ostajajo še neporaženi v ligi.

Krkaši so začeli v peterki Rok Stipčević, Luka Lapornik, Miha Škedelj, Jan Kosi in Hasahn French. Na začetku sta bili moštvi izenačeni, nato pa so Krkaši naredili delni izid 19-5 in v 6. minuti prišli do 15 točk prednosti (25-10). Po prvi četrtini je bilo 29-18. V drugi četrtini so Krkaši prednost povečevali in prav pred koncem polčasa s košem izredno razpoloženega Frencha prišli do največje prednosti v tem delu igre, +19 (50-31).

V drugem polčasu so Krkaši le še vzdrževali pridobljeno prednost, na koncu pa so se prav vsi vpisali med strelce.

Izjava po tekmi

Dalibor Damjanović, trener Krke: »Čestitke fantom za zmago. Lahko rečem, da je bil pristop maksimalno profesionalen. Fantje so dali glede na dano situacijo in utrujenost vse od sebe. Poznala se je pot na gostovanje v ABA ligi in pa to, da smo brez treh igralcev v rotaciji. Zdaj se morajo dobro spočiti in potem že začnemo s pripravo na sobotno tekmo ABA lige s SC Derbyjem.«

Krkaši imajo v Ligi Nova KBM štiri zmage v štirih tekmah, v prihodnjem krogu pa bodo v torek, 2. 11. gostovali pri prav tako neporaženih Termah Olimia v Podčetrtku. Že v soboto. 30. 10., ob 21.00 pa jih čaka domača tekma AdmiralBet ABA lige s SC Derbyjem iz Podgorice.