fbpx
Mestnik
Dogodki Aktualno Košarka Šport

Košarkarji Krke v Karanteno po dobri igri v Ljubljani

Naslednjo tekmo v ABA ligi bi morala Krka odigrati v soboto, 10. 10., proti Igokei, a so med tekmo v obeh taborih izvedeli, da je eden od igralcev Olimpije pozitiven na covid-19, tako da sta obe moštvi takoj po tekmi odšli v karanteno. Kdaj in kako bodo Krkaši nadaljevali s tekmovanjem, je še neznanka, o vsem pa vas bomo sproti obveščali na naših omrežjih.

Krkaši, ki so tudi tokrat igrali brez poškodovanega Jureta Škifića, so v peterki Nejc Barič, Rod Camphor, Luka Lapornik, Miha Škedelj in Vasilije Vučetić odlično začeli in po petih minutah vodili z 9:2. To je prisililo domačega trenerja Golemca, da vzame minuto odmora. Krkaši so nadaljevali z odlično igro in po trojkah Camhorja in Lapornika so ob koncu 6. minute imeli že 13 točk prednosti (15:2). Domači so se nato le prebudili v napadu in izkoristili nekaj napak Krkašev ter se do konca prve četrtine približali na šest točk zaostanka (15:21). Drugo četrtino so domači odprli s trojko centra Jonesa, nato pa so Krkaši ponovno ušli na +8 (26:18). Sredi 16. minute so imeli ponovno dvomestno prednost (31:21). Z delnim izidom 12:2 so domači do 20. minute izenačili na 33, po košu in zadetemu prostemu metu Roka Stipčevića pa je Krka polčas le dobila s 36:33.

Drugi polčas so bolje odpri gostitelji, ki so povedli s 40:39 in že na začetku 33. minute je prvo minuto odmora v drugem polčasu vzel Krkin trener Vladimir Anzulović. Sredi 26. minute so domači imeli že 7 točk prednosti (53:46) in sledila je še druga minuta odmora Krkašev, s katero so zaustavili nalet Ljubljančanov. Po 3. četrtinah je Krka zaostajala za 5 (53:58). V zadnji četrtini so se Krkaši trikrat približali le na točko zaostanka, odločilna pa je bila serija dveh trojk in štirih zadetih prostih metov domačih, po kateri so povedli s 77:64. Do konca so naši košarkarji le nekoliko ublažili poraz.

Vladimir Anzulović, trener Krke:
„To je bila tekma dveh enakovrednih tekmecev. Na koncu je presodil začetek 3. četrtine. Dejansko smo bili cel 2. polčas v igri. A je na koncu Olimpija pokazala svojo individualno kvaliteto, predvsem Perry in Brown. Ko se nam vrneta Jure Škifić in povsem okreva Milan Milovanović, bomo igrali še dosti boljše.“

KK Krka

Spletno mesto uporablja piškotke zaradi boljše uporabniške izkušnje. Z uporabo naše spletne strani potrjujete, da se z njihovo uporabo strinjate. Soglašam Več o piškotkih