Aktualno Košarka Novice Šport Zanimivosti & Zabava

Krka – Helios Suns 71:85 (16:22, 36:46, 56:74)

Košarkarji Krke so v 9. krogu lige Nova KBM za prvaka na domačem parketu včeraj izgubili proti Helios Suns z 71:85 (16:22, 36:46, 56:74).

* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 100, sodniki: Krejić (Kranj), Krajnc (Maribor), Mohorič (Velenje).
* Krka: Stipčević 7, L. Lapornik 15, M. Lapornik 13 (1:2), Macura 12 (0:1), Thomas 2, Stergar 9 (2:4), Stavrov 2, Stipaničev 5 (2:2), Škedelj 6.
* Helios Suns: Ervin 16 (4:6), Oman 6 (2:2), Mahkovic 19 (6:6), Prepelič 13 (1:1), Štantelj 12, Ferme 6, Pašaljić 7, Jois 6 (2:5).
* Prosti meti: Krka 5:9, Helios Suns 16:21.
* Met za tri točke: Krka 8:25 (L. Lapornik 3, M. Lapornik 2, Stipčević 1, Stergar 1, Stavrov 1); Helios Suns 7:22 (Prepelič 2, Šantelj 2, Mahkovic 1, Ferme 1, Pašaljić 1).
* Osebne napake: Krka 20, Helios Suns 15.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Helios Suns iz Domžal v državnem prvenstvu še naprej meljejo. Na gostovanju v Novem mestu so v vseh pogledih nadigrali nasprotnika in zabeležili še sedmo zmago na devetih srečanjih. Krka s četrtim porazom v boju za prvaka ostaja na tretjem mestu prvenstvene lestvice.

Gosti so pomemben korak k zmagi naredili že v prvem polčasu. Po odločnem uvodu, ko so po 6:43 minute igre prišli do vodstva s 15:9, so v zaključku druge četrtine kronali izjemno kroženje žoge v napadu za prvo vodstvo z dvomestnim številom točk. Z razliko 10 točk v prid Heliosa sta moštvi tudi odšli na odmor.

V uvodu drugega polčasa pa so Domžalčani našli še višjo predstavo in pri 74:56 ob zadetem metu za tri točke Bineta Prepeliča ob koncu tretje četrtine nakazali, da domačinom več ne bodo pustili blizu. V zadnji četrtini so sicer nekoliko stopili s stopalke za plin, a razlika je vseskozi ostala dvomestna.

Ob ekipni igri so na koncu kar štirje igralci prve postave Heliosa dosegli dvomestno število točk. Blaž Mahkovic je bil z 19 točkami ob 83-odstotnem metu iz igre prvi strelec. Carlbe Lee Ervin je dosegel 16 točk in osem skokov, Prepelič pa 13 točk.

Za domačine, ki so z 38:32 izgubili bitko za odbite žoge, je bil najbolj razpoložen Luka Lapornik s 15 točkami. Miha Lapornik je dosegel 13 točk, Jan Macura pa 12.

Helios bo redni del zaključil v soboto na domačem parketu z dvobojem vrha lestvice proti Ggd Šenčur. Krka pa bo v nedeljo gostovala v Ljubljani pri Cedeviti Olimpiji.