Aktualno Šport

Krka nadaljuje z zmagami

Košarkarji Krke so v 8. krogu lige Nova KBM premagali Šentjur s 85:66 (21:26, 36:42, 61:61).

Košarkarji Krke nadaljujejo serijo zmag. Potem ko so prejšnji teden uspešno nastopili na turnirju lige Aba 2 v Sarajevu in so ob Helios Suns edini neporaženi v regionalnem tekmovanju, so tudi v 8. krogu lige Nova KBM vpisali novo zmago. S stoodstotnim izkupičkom zasedajo prvo mesto na lestvici.

Tri četrtine tekme sta ekipi igrali derbi kroga, v zadnjih desetih minutah pa so Novomeščani zagospodarili na parketu in suvereno prišli do dveh točk. Šentjur je v zadnji četrtini, ki se je začela z izenačenim izidom 61:61, potreboval več kot šest minut za prvi koš. V tem času je Krka prišla do vodstva 78:61, zadnjo četrtino pa je dobila s 24:5.

Domači strateg Gašper Okorn je imel na voljo le deset igralcev, vsi pa so se vpisali med strelce. Miha Škedelj se je izkazal s 15 točkami in 9 skoki, Rok Stipčević je prav tako dosegel 15 točk, 12 jih je prispeval Miha Cerkvenik, dvomestni pa so bili še Robert Jurković (11 točk, 8 skokov), Jan Špan in Radosav Spasojević (oba 10 točk).

Pri gostih, ki so doživeli drugi poraz v ligi Nova KBM in prvega na gostovanjih, je Rok Nemanič zadel 17 točk (trojke 4:9), Tim Tomažič pa je zbral 14 točk in 14 skokov.

Krka bo v 9. krogu 3. decembra gostovala v Laškem, Šentjur pa bo gostil Hopse.