Dogodki Aktualno Košarka Šport

Krka začela s preprečljivo zmago

Krkaši, ki so igrali brez poškodovanih Milana Milovanovića in Jureta Škifića, so začeli v petorki Nejc Barič. Luka Lapornik, Rod Camphor, Miha Škedelj in Vasilije vučetić in povedli z 8:0 in 11:2. Po minuti odmora so se gostje prebudili in se v 7. minuti približali na tri točke zaostanka (13-16), sredi 10. minute pa je bilo le še točka prednosti za Krko (22:21). Četrtino je po trojki Jana Rebca Krka dobila s 25:21. Drugo četrtino so Krkaši začeli z delnim izidom 10:2 in v 14. minuti prvič imeli dvomestno prednost (35:23). To prednost so obdržali do konca polčasa, ko je bilo 48:36.

Sredi 3. četrtine so Krkaši imeli že 18 točk prednosti (63:45). Sledila je minuta odmora gostov, po kateri so z devetimi zaporednimi točkami do konca 27. minute prepolovili zaostanek (63-54). Krkaši so do konca četrtine naredili delni izid 8:2 in pred zadnjimi desetimi minutami imeli ponovno občutnejšo prednost (71:56).  Na začetku zadnje četrtine so se gostje dvakrat približali na 11 točk razlike (71:60 in 73:62), a so nato Krkaši ušli na 21 točk prednosti (84:63). Gostje so do konca tekme le nekoliko ublažili poraz.

Ekipo Krke je to pot vodil Dalibor Damjanovič, trener Vladimir Anzulović je bil na tribuni zavoljo kazni iz minule sezone.

Izjava trenerja po tekmi

Vladimir Anzulović, trener Krke:
„Dobra tekma je bila. Čestitke trenerju Daliborju Damjanoviču za vodenje tekme in pomočniku Maticu Šiški. Čestitke tudi fantom. Upam, da nadaljujemo v tem ritmu. To je bila prva tekma, bili smo malce v krču, saj smo po superpokalu trdo trenirali. Veselimo se nadaljevanja, tako v domači ligi kot v Ligi ABA.“

Naslednjo tekmo domačega prvenstva bodo Krkaši odigrali v sredo, 30. septembra, s Triglavom v Kranju, v nedeljo, 4. oktobra, pa jih čaka prva tekma v ABA ligi, ko bodo gostovali pri Cedeviti Olimpiji.