fbpx
Mestnik
Aktualno Dogodki Novice Ostalo Rokomet Šport

KRKAŠI Z ODLIKO ODPRAVILI HRASTNIČANE

Rokometaši Moškega rokometnega kluba Krka so drevi pred domačim občinstvom v novomeški dvorani Marof gostili ekipo RK Dol TKI Hrastnik. Po dveh zaporednih porazih, proti Izoli in Krškem, so tokrat z izjemno predstavo navdušili in goste suvereno premagali z desetimi zadetki prednosti. Končni rezultat tekme je bil 38:28 ( 20:12).

Gledalci v dvorani Marof so lahko tokrat spremljali povsem drugačno igro Novomeščanov. Že od uvodnih minut so delovali homogeno, skoncentrirano ter z borbeno igro v obrambi in napadu gostom povzročali nemalo težav. Vodstvo so od prve minute višali in na polčas odšli z zajetno prednostjo osmih zadetkov ( 20:12), s tem pa si zagotovili mirnejše nadaljevanje. Gostujoči trener je z minutami odmora skušal z napotki zaustaviti nalet Krke, namera Hrastničanov pa tudi v nadaljevanju ni uspela. Prednost iz prvega dela so varovanci trenerja Mirka Skoka le še povečevali in se na koncu zasluženo veselili prvih točk v prvenstvu.

Pri Krki je bil z desetimi zadetki znova najbolj razpoložen Uroš Knavs, ki je vknjižil deset zadetkov, s sedmimi pa je bil pri Novomeščanih uspešen še Tilen Kukman, pri gostih pa je dvanajst golov dosegel Jaša Bogovič.

MRK KRKA – RK DOL TKI HRASTNIK 38:28 (20:12)

MRK KRKA: Rauh, Nosan (4 obrambe), Brajer (9 obramb), Bradeško 2, Avsec 2, Majstorović 1, Rajh, , Ernestl 3, Knavs 10 (1), Klemenčič 2, Vukić 2, Rašo 1, Lončar 4, Kukman 7 (5), Windischer, Matko 4.

RK DOL TKI HRASTNIK: Štamic (7 obramb), Klepej, Brilej 4 (2), Ajdari 4, Zobarič, Bogovič 12, Gerjovič 2, Moljk 1, Zupanc 1, Lovrič 1, Blagotinšek, Simončič 1, Veršovnik, Hohnjec, Potočnik 2,

Sedemmetrovke: MRK KRKA 7 (6), RK DOL TKI HRASTNIK 2 (2)
Izključitve: MRK KRKA 6 minut, RK DOL TKI HRASTNIK 10 minut
Rdeči kartoni: MRK KRKA 2

V naslednjem krogu bodo varovanci trenerja Mirka skoka gostovali pri ekipi RK Frankstahl Radovljica, ekipa Dola pa bo doma gostila zasedbo iz Črnomlja. Obe tekmi bosta odigrani v soboto, 2. oktobra.

MRK Krka

Spletno mesto uporablja piškotke zaradi boljše uporabniške izkušnje. Z uporabo naše spletne strani potrjujete, da se z njihovo uporabo strinjate. Soglašam Več o piškotkih