Aktualno Dogodki Novice Rokomet Šport

Kukman prehitel sireno za veliko točko Krke v Mariboru

Rokometaši Moškega rokometnega kluba Krka so v zadnjih štirinajstih dneh odigrali že tretjo tekmo državnega prvenstva. Po gostovanju minulo soboto v Ormožu in domači tekmi z Izolo, so drevi na zaostali tekmi 11. kroga Lige NLB gostovali še v štajerski prestolnici, kjer so v napetem finišu srečanja z zadetkom Tilna Kukmana dosegli pomembno točko, že v nedeljo, 7. marca, pa jih čaka še domača tekma z ribniškim Rikom. Tekmeca, Rokometni klub Maribor in MRK KRKA sta si točki razdelili, bilo je 22:22 (11:13).

Varovanci trenerja Mirka Skoka so se končno uspeli odlepiti z začelja razpredelnice, potem ko so na gostovanju v mariborski dvorani Tabor prišli do še kako pomembne točke v boju za obstanek v Ligi NLB. Začetek srečanja za Novomeščane ni bil ravno obetaven, saj so domačini hitro povedli in v 8. minuti vodili s tremi zadetki prednosti ( 5:1). Krkaši so se nato le znebili psihološkega pritiska in do polčasa uspeli zamujeno z odlično igro v napadu in čvrsto obrambo nadoknaditi, na odmor pa so odnesli dva gola prednosti (11:13). Drugi polčas so bolje začeli vijoličasti, saj so uspeli potek igre speljati na svoj mlin, ter po zaslugi razpoloženega vratarja Marka Ferjana ter Izidorja Budje pobegnili na štiri zadetke prednosti, a Krkaši kljub temu niso obupali in s čvrsto igro v obrambi gostitelje ujeli in samo tekmo še kako začinili. Tekmeca sta poskrbela za izredno napet zaključek, v katerem so imeli Mariborčani v svojih rokah že zagotovljeno zmago, a so z lastnimi napakami dovolili Krkašem, da so se vrnili v igro. Farmacevti so imeli za zadnji napad na voljo le osem sekund, najbolj trezno glavo pa je ohranil najboljši igralec in strelec tekme Krke Tilen Kukman, ki je tik pred sireno vknjižil zadetek za pomembno točko Krke v boju za obstanek.

Izjave po tekmi:

Siniša Markota, RK Maribor Branik: “Žal smo zapravili dobljeno tekmo, ki je bila za nas nekako tekma sezone. Na žalost danes ni bil razpoložen nobeden od trojice srednjih zunanjih, vseeno pa smo imeli pet minut pred koncem tri gole prednosti. Nato smo do konca tekme naredili preveč napak, bili smo v krču in pod pritiskom klonili, Krka pa je zasluženo prišla do točke.

Mirko Skoko, MRK Krka: “S točko sem in nisem zadovoljen. Mislim, da smo imeli na tekmi več nadzora kot Maribor. Na začetku drugega dela smo najprej dosegli gol in povedli za tri, nato pa je sledil mrk v napadu. Deset minut smo ostali brez gola, fantje so se v napadu izgubili in igrali čez sredino, kjer smo vedeli, da je obramba Maribora najmočnejša. Nato smo znova igrali v krču in pod pritiskom rezultata, ampak smo hvala bogu prikazali karakter in prišli do vsaj ene točke. To nam v borbi za obstanek in za samozavest veliko pomeni. Z borbo na igrišču smo si tako proti Ormožu kot proti Mariboru zaslužili vsaj to eno točko. A da smo si na jasnem, tudi Maribor bi lahko danes prišel do zmage, zato jim seveda čestitam za današnji remi.

Pri domačih je bil z devetimi goli najboljši Izidor Budja, pri Krki pa jih je prav toliko dosegel Tilen Kukman. Maribor bo v 19. krogu v soboto gostil Urbanscape Loko, Krka v nedeljo doma Ribnico.

Statistika:.
RK Maribor Branik: Pungartnik 1, Zupanič, Planinšek 1, Veselinovič, Sok 4 (1), Hočevar, Miličevič 1, Košec, Ferjan, Blagotinšek, Rakita 1, Budja 9, Hedl, Golik 2 (2), Žabić 3, Lorger.
MRK Krka: Pavlin, Bevec 2, Je. Avsec 2, Lončar 1, Ja. Avsec, Nosan, Irman 3 (1), Jakše, Plut, Klemenčič 2, Rašo 1, Brajer, Radović, Kukman 9 (3), Windischer, Matko 2.
Sedemmetrovke: Maribor Branik 3 (3), Krka 4 (4).
Izključitve: Maribor Branik 6, Krka 4 minute.