Aktualno Dogodki Novice

Maj Zirkelbach je državni članski prvak 2021!

Šahovsko društvo KRKA Novo mesto je ob 75-letnici društva organiziralo tradicionalni
šahovski turnir Terme Krka OPEN, ki je štelo tudi kot 31. posamično državno prvenstvo članov in
članic za leto 2021. V osmih dneh od 3. do 10. julija je na Otočcu tekmovalo 46 igralcev in igralk,
ki so odigrali 9 partij po švicarskem sistemu.

Nesrečni poraz lanskega prvaka Vida Dobrovoljca, ki je izgubil prav v zadnji partiji, je
sijajno izkoristil drugi Novomeščan Maj Zirkelbach in zasluženo postal letošnji članski prvak
v standardnem šahu! Z zmago nad drugouvrščenim velemojstrom Markom Tratarjem je Maj
Zirkelbach, ki je bil na prvenstvu šele šesti nosilec, osvojil tudi mednarodni šahovski naslov
FIDE mojster, hkrati pa si prislužil še 43 točk na svetovni ratinški lestvici. Vid Dobrovoljc je letos
končal na nehvaležnem četrtem mestu, tretji Novomeščan Marjan Kastelic pa je bil sedmi.