Dogodki Aktualno Rokomet Šport

Ribničani nadigrali Krko

Rokometaši MRK KRKA so v 6. krogu lige NLB v gosteh visoko izgubili proti gostiteljem, ekipi RD Riko Ribnica. Srečanje se je končalo z rezultatom 41:30 (19:13).

Izbranci trenerja Romana Zarabca nikakor ne najdejo recepta, kako dobro pripravo in igro s treningov prenesti na tekme. Tokrat so bili lahek plen za gostitelje, ki so si zmago zagotovili že v prvem delu, ko so si ob koncu prvega polčasa zagotovili dovolj prednosti za mirnejše nadaljevanje tekme. Po tridesetih minutah so Novomeščani zaostajali za šest zadetkov (19:13). Podrobnejša navodila trenerja Zarabca med glavnim odmorom niso kaj dosti zalegla, saj Krkaši nikakor niso uspeli zajeziti naleta domačinov, ki so v 40. minuti že vodili za osem zadetkov (26:18). Čeprav je bilo težko pričakovati, da bi v končnici Novomeščani ob neulovljivem zaostanku lahko pripravili presenečenje, pa je v zadnjih petnajstih minutah srečanja nekaj odličnih obramb prispeval vratar Pavlin, dva zaporedna zadetka je dodal še Jaka Avsec, ki je znižal rezultat na 29:24, a za kaj več Krki v toplo-hladni končnici ni uspelo. Ribničani so do konca tekme tempo igre znova dvignili in prišli do visoke zmage, sicer tretje v elitnem ligaškem tekmovanju, medtem pa so se Novomeščani z eno zmago v prvenstvu znašli na dnu razpredelnice.

Pri ekipi Ribnice je bil najbolj učinkovit Blaž Nosan s sedmimi goli, enega manj sta dosegla Stefan Ranisavljević in Jan Pucelj, pri Krki jih je Tilen Kukman dosegel sedem, Jaka Avsec pa se je v statistiko vpisal z zadetkom manj.

Izjave po tekmi:

Damjan Škaper, trener RD Ribnica: » Ključ do današnje zmage je zagotovo v pristopu, saj smo tako v obrambi kot v napadu prikazali popolnoma drugačen obraz kot na zadnjih dveh tekmah. Fantje so si zmago zaslužili, saj so skozi celotno tekmo bili konstantni in upam, da to zmagovalno miselnost ohranijo tudi na preostalih tekmah«.

Roman Zarabec: » S tekmo nikakor nisem in ne morem biti zadovoljen. Kljub temu, da smo med tednom trdo trenirali in se pripravljali na tekmo z željo po zmagi, pa so fantje danes povsem zatajili. Očitam jim predvsem pristop, ki na tej tekmi vsekakor ni bil pravi, saj so delovali medlo in enostavno pregoreli v želji po uspehu«.

Novomeščani bodo v prihodnjem krogu, 17. oktobra doma gostili Koper, Ribničani pa gostujejo v Celju.