KSZ/alesfevzer.com
Aktualno Dogodki Novice

Še četrtič osvojili pokal

Naši košarkarji so po letih 2014, 2015 in 2016 še četrtič osvojili pokal Spar. V finalu so premagali Šentjur z 72-66 (19-26, 21-12, 22-16, 10-12), kapetan Luka Lapornik pa je postal najboljši igralec turnirja.

Krkaši so začeli v petorki Rok Stipčević, Luka Lapornik, Adin Vrabac, Jure Škifić in Jan Kosi. Šentjur je bil na začetku boljši in je sredi pete minute povedel z 12-6, ob koncu osme minute pa je imel že dvomestno prednost (25-14). Po prvi četrtini je bilo 26-19 za Šentjur. Drugo četrtino so Krkaši začeli bolje v obrambi, a niso izkoriščali priložnosti v napadu. Šentjurčane so ujeli v 15. minuti po trojki Vasilija Vučetića ob izteku napada (31-31). Krkaši so dosegli še naslednjih pet točk in ob koncu 17. minute povedli s 36-31, po trojki Ledla ob sireni pa je bilo ob koncu polčasa 40-38.

Kljub dobri igri v obrambi Krkaši tudi na začetku drugega polčasa niso uspeli priti do večje prednost. Po ukradeni žogi in polaganju Kosija sredi 24. minute končno prišli do sedmih točk prednosti (49-42), po trojki Škifića ob koncu 27. minute pa do vodstva s 56-47. Po 30. minutah je bilo 62-54. Na začetku zadnje četrtine so Krkaši zapravili tri priložnosti, da bi prišli do dvomestne prednosti. To jim je uspelo šele po trojki Nejca Bariča za 65-54 točno osem minut pred koncem. Krkaši so imeli dvakrat že 13 točk prednosti (67-54 in 69-56), potem pa niso zadeli več kot tri minute in gostje so se približali na osem točk zaostanka (69-61). Strelski post je dobre tri minute pred koncem z zadetim prostim metom prekinil Kosi, Krkaši pa so nato tekmo mirno pripeljali do konca.

5x Krkin naj:
Najboljši strelec: Rok Stipčević 12
Največ skokov: Adin Vrabac 8
Največ asistenc: Nejc Barič 5
Največ pridobljenih žog: Adin Vrabac 2
Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Adin Vrabac 18

Dalibor Damjanović, trener Krke: »Predvsem smo morali pozabiti na včerajšnjo polfinalno tekmo, ki je bila ne glede na nasprotnika, ki smo ga premagali, samo vstopnica za finale. Premagati Olimpijo sredi Ljubljane zagotovo povzroči evforijo, zato smo imeli veliko dela, da smo se osredotočili na finalno tekmo. Čeprav tekma ni bila lepa, sem zadovoljen, kako smo jo speljali. Šentjur je neugodna ekipa, ki je dobro vodena in je za nas nevaren nasprotnik. Na srečo se naši fantje niso sprostili, še posebej v obrambi, saj smo dobili le 66 točk, čeprav preveč v prvem polčasu. Bal sem se utrujenosti naših igralcev, a smo vseeno vedeli, da lahko zmagamo le z močnim tempom in obrambno naravnano igro, saj ni nujno, da na nevtralnem igrišču vedno dobro zadevaš v napadu. V zadnjih dveh mesecih smo res garali, vsaka tekma je nekaj pomenila. V ABA ligi za obstanek, v slovenski ligi za uvrstitev na drugo mesto pred končnico, vmes smo igrali še pokal. Imeli smo tudi smolo s poškodbami, manjkali so nam po štirje nosilci igre, a se o tem ni govorilo, tako kot pri nekih drugih ekipah. Zato  je ta uspeh še večji in kapo dol fantom.«

Luka Lapornik, kapetan Krke in MVP turnirja: »Zavedali smo se, da bo to težka tekma. Po včerajšnji zmagi je bilo težko umiriti glave in se zbrati za tekmo, za katero je praktično cela Slovenija pričakovala, da jo bomo dobili in osvojili naslov. Imeli smo nekaj težav s tem in to se je poznalo na parketu. Vseeno nam je uspelo nekako stisniti do konca in zasluženo smo osvojili pokal.«