Aktualno Dogodki Košarka Ostalo Šport

VISOK PORAZ S PARTIZANOM

Naši košarkarji so v 5. krogu AdmiralBet ABA lige v gosteh izgubili pri beograjskemu Partizanu s 45-92 (11-18, 17-25, 6-21,11-28).

Krkaši, ki so nastopali oslabljeni, brez Marka Arapovića, Jureta Špana in Leona Stergarja, so začeli v petorki Rok Stipčević, Luka Lapornik, Andrej Stavrov, Jan Kosi in Jurij Macura. S trojko Stipčevića so povedli, potem pa so domači z delnim izidom 13-2 ob koncu 7. minute prišli do osmih točk prednosti (13-5), po prvi četrtini pa so vodili z 18-11. Drugo četrtino je Partizan odprl z osmimi točkami zapored in ob koncu 12. minute povedel s 26-11. V 16. minuti so imeli že 19 točk prednosti (38-19), Krkaši pa so do konca polčasa zmanjšali zaostanek na 15 točk (43-28).

Tudi drugi polčas so domači odprli z osmimi zaporednimi točkami in prednost povečali na preko 20 točk, po 3. četrtinah pa je bilo 64-34. Do konca tekme so domači prednost le še povečevali.

5x Krkin naj:

• Najboljši strelec: Jurij Macura 9
  • Največ skokov: Jurij Macura 7
  • Največ asistenc: Rok Stipčević in Andrej Stavrov 3
  • Največ pridobljenih žog: T. J. Gibbs 4
  • Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Jan Kosi 7

Dalibor Damjanović, trener Krke: »Čestitke Partizanu za več kot zasluženo zmago. Za moje moštvo in še posebej zame je bila ta tekma velika čast, saj se na začetku trenerske kariere nisem predstavljal, da bom lahko vodil svoje moštvo proti moštvu Željka Obradovića. Ni me sram poraza za 47 točk, saj je bila za moje mlade fante to velika šola. Prvič so se srečali s tako energijo, obrambo in kakovostjo, kot jo je prikazal Partizan. Upam, da smo se kaj naučili in da bomo to uporabili proti nam enakovrednim nasprotnikom v prihodnje. Naša ambicija ni borba za obstanek, ampak želimo čim več zmag z enakovrednimi konkurenti, še posebej doma, ter razviti mlade igralce, kot sta Macura in Stavrov, da bi čez leto ali dve lahko igrali na višji ravni. Mi imam svoj limite in v okviru teh smo sestavili moštvo. S takim moštvom delamo in ne iščemo novih igralcev. Danes so nam manjkali Arapović, Stergar in Špan, vsi trije so še kako pomembni za nas, še posebej, ker tudi mi igramo dve tekmi tedensko, čeprav na nekoliko nižjem nivoju, ampak je tudi naša kakovost realno na nižji ravni. Potrošnja igralcev je velika, zato nam vsak igralec še toliko več pomeni.«

Željko Obradović, trener Partizana: »Igrali smo resno tekmo do zadnje sekunde tako kot na vseh tekmah do sedaj in na tem bom vztrajal tudi v prihodnje. Želimo si resnosti do sebe, nasprotnika in naših navijačev, ki so tudi nocoj naredili fantastično vzdušje. Slika z današnje tekme verjetno ni prava. Krka je v dosedanjem delu sezone igrala zelo dobro, tekma pa se je končala, kot se je pač končala.«Krkaši imajo sedaj v AdmiralBet ligi dve zmagi in tri poraze, v prihodnjem krogu pa bodo v soboto, 30. 10., ob 21.00 gostili novinca v ligi SC Derby iz Podgorice. Še prej pa jih v torek, 26. 10., ob 19.00 čaka domača tekma Lige Nova KBM s Triglavom.