fbpx
Mestnik
Aktualno Dogodki Košarka Šport

Zmaga z Rogaško

Naši košarkarji so v tekmi 3. kroga lige Nova KBM doma premagali Rogaško s 77-64 (25-12, 22-23, 15-18, 15-11) in s tremi zmagami ostajajo vodilno moštvo na lestvici.

Krkaši so začeli v postavi Rok Stipčević, T.J. Gibbs, Luka Lapornik, Jan Kosi in Hasahn French in po treh minutah povedli z 8-2, po sedmih zaporednih točkah pa so sredi prve četrtine imeli že deset točk prednosti (15-5).Sredi 9. minute so vodili že za 16 (25-9), ob koncu prve četrtine pa je bilo 25-12. V 14. minuti so se gostje po trojki Vujačića približali na šest točk zaostanka (29-23), a je nato Andrej Stavrov zadel trojko, Krkaši pa so ponovno pobegnili na dvomestno prednost, s katero so tudi zaključili polčas (47-35).

Ob koncu 23. minute so imeli Krkaši 17 točk prednosti (53-36), gostje pa so se do konca 3. četrtine približali na devet točk zaostanka (62-53). Sredi zadnje četrtine so Krkaši dosegli 10 zaporednih točk, povedli s 75-57 in tekmo mirno pripeljali do konca.

5x Krkin naj:

Najboljši strelec: Jan Kosi 18

Največ skokov: Hasahn French 11

Največ asistenc: Rok Stipčević 6

Največ pridobljenih žog: Hasahn French 2

Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Jan Kosi 25

Dalibor Damjanović, trener Krke: »Pričakoval sem, da bodo po nedeljski zmagi v ABA ligi, fantje nekoliko sproščeni, kar se je tudi pokazalo na današnji tekmi. Vseeno so pokazali pravi karakter in stisnili do samega konca tekme. Tekma je pokazala, da je naša obramba edina konstanta. Danes smo zadeli samo dve trojki v 27 poskusih, kar se nam še ni zgodilo, seveda pa se nam podobno lahko zgodi tudi v nadaljevanju sezone. Zato je edin konstanta obramba, skok, energija, volja in želja, ostalo je relativno. Čestitke fantom za zmago. Sedaj se moramo dobro spočiti, nato pa se po najboljših možnostih pripraviti na tekmo s Partizanom.«

Krkaši imajo v Ligi Nova KBM tri zmage, v prihodnjem krogu pa bodo v torek, 26. 10., gostili Triglav. Že v soboto, 23. 10., pa jih čaka gostovanje v AdmiralBet ABA ligi pri neporaženemu Partizanu.

Spletno mesto uporablja piškotke zaradi boljše uporabniške izkušnje. Z uporabo naše spletne strani potrjujete, da se z njihovo uporabo strinjate. Soglašam Več o piškotkih