Šport Rokomet

Dolenjski derbi se je po razburljivi končnici zaključil z delitvijo točk

Drevi sta se v 18. krogu lige NLB srečala večna rivala- trebanjski Trimo in novomeška Krka, ki sta v sosedskem derbiju ljubiteljem rokometa pripravila izjemno predstavo. Dolenjski derbi se je tokrat končal brez zmagovalca, bilo je 31:31 (18:14).

Novomeščani so se pod taktirko trenerja Romana Zarabca na nocojšnji el clasico dobro pripravili, saj so Trebanjcem že v uvodnih minutah nakazali, da v goste niso prišli z belo zastavo. Po odličnem začetku, kjer so Krkaši povedli z 0:2, je sledil hiter odgovor gostiteljev. Na krilih izjemnega vratarja Aleksandra Tomića, ki je v prvem polčasu zbral osem obramb, so Trebanjci v 18. minuti že vodili s štirimi zadetki prednosti (11:7), z zaostankom štirih zadetkov pa so Krkaši, po zapravljenih stoodstotnih priložnostih, tudi zaključili prvi del (18:14).

Številni obiskovalci, ki so dodobra napolnili trebanjsko dvorano, so lahko v nadaljevanju uživali v odlični predstavi obeh ekip. Krkaši so drugi polčas začeli bistveno bolje, saj so se v 45. minuti povsem približali Trebanjcem in izenačili na 24:24, v izredno napeti končnici pa si nobena ekipa ni uspela priigrati prednosti. Krkaši so ohranili vroče srce in hladne glave vse do zadnjega sodniškega žvižga, ter si z izjemno igro na zahtevnem terenu po strelu Jake Jakšeta v zadnjih sekundah uspeli priboriti pomembno točko.

Najbolj razpoložena igralca na lokalnem obračunu sta bila Krkaš Jaka Jakše z desetimi in Anže Dobovičnik z devetimi zadetki.

Urh Brana, vratar Trima, je po tekmi izjavil: “Na začetku smo pokazali zelo dobro igro in možnost vodstva z nekaj zadetki. Čeprav smo šli v polčas z dobro prednostjo, so nas Krkaši ujeli in na žalost izenačili. Glave gor in gremo dalje k borbi za čim višjo uvrstitev.”

Žiga Urbič, vratar Krke, pa je izjavil: “Na tekmo smo se pripravili povsem običajno. V Trebnje smo prišli po točke in s tem smo zadovoljni. Z nekaj športne sreče bi lahko zmaga odšla v Novo mesto. Sama tekma je bila odlična, te tekme so bile zares vedno napete za gledalce. Zadnje minute so se izpletle tako, kot so se, ampak mi gremo tekmo po tekmo in graditi formo še naprej.”

Trebanjska ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 21. februarja, gostovala v Mariboru, novomeška pa bo dan kasneje gostila Izolo.

Trimo Trebnje: Tomić, Brana, Rašo, Didovič 6, Udovič 3, Didovič, Seferović, Dobovičnik 9, Hamidović 8, Kotar 2, Kmet, Sašek, Šešić, Redek 1, Grbić, Horžen, Cirar 2 (1).MRK Krka: Brajer, Urbič, Avsec, Pršina 2, Hvastija, Irman 3, Jakše 10 (4), Plut, Klemenčič, Rašo 3, Batagelj, Kukman 5, Windischer, Bevec 4, Matko, Kete 4 (1).Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 2 (1), Krka 10 (5).
Izključitve: Trimo Trebnje 12, Krka 6 minut.