Šport

Košarkarji Krke dosegli pomembno zmago

Naši košarkarji so dne, 29. 12., v 13. krogu ABA lige, dosegli zelo pomembno zmago, saj so premagali Zadar s 76:74. Ekipo Krke so zastopali Cosey 17, Jones 6, Pašalić 6, Balažić 8, Jošilo 8, Lapornik 17 in Ramljak 14.

Krkaši so začeli v petorki Glenn Cosey, Luka Lapornik, Marko Jošilo, Jure Balažić in Žiga Fifolt in povedli s 7:2, potem pa so gostje s sedmimi zaporednimi točkami prišli do prvega vodstva na tekmi (9:7). Sredi sedme minute so povedli s 13:8 in Krkin trener Vladimir Anzulović je vzel prvo minuto odmora na tekmi. Krkaši so do konca četrtine z dvema trojkama novinca Muhameda Pašalića izid izenačili na 18. V slabih štirih minutah druge četrtine so Krkaši naredili delni izid 7-2 za vodstvo s 25:20 in prvo minuto odmora je vzel tudi trener Zadra Jusup. Gostje so se po njej vrnili v igro in na začetku 17. minute prišli na točko zaostanka (27:28) in Anzulović je vzel še eno minuto odmora. Krkaši so ponovno ušli na pet točk prednosti (32:27 in 34:29), polčas pa so dobili z dvema točkama prednosti (37:35).

Gostje so drugi polčas odprli s sedmimi zaporednimi točkami in povedli z 42:37. Sledilo je osem zaporednih točk naših košarkarjev, s katerimi so se vrnili v vodstvo. V 26. minuti so gostje ponovno prešli v vodstvo in po 30. minutah vodili s 60:57. Zadnjo četrtino so gostje odprli s košem in zadetim Gilberta. Krkaši so tako že na začetku 32. minute vzeli minuto odmora. Gostje so imeli pet točk prednosti tudi na začetku zadnjih petih minut, ko je Ivanov zadel trojko za 69:64. Nato je zadel še Allen in pri 64:71 je Anzulović bil prisiljen vzeti minuto odmora. Po njej so Krkaši naredili delni izid 10:1 in po trojki Ivana Ramljaka minuto pred koncem ponovno vodili (74:72). Sledila je zadnja minuta odmora gostov, po kateri niso uspeli zadeti. Jošilo je nato zadel le en prosti met, Mavra pa je zgrešil oba, a je do skoka prišel Vuković in zadel za 74:75. Cosey je nato zadel en prosti met, gostom pa je ostalo zadnjih pet sekund, a je Allen zgrešil met za tri točke in Krka je prišla do velike zmage.

Najboljša strelca sta bila Glenn Cosey in Luka Lapornik 17, največ skokov je izvedel Marko Jošilo 7, največ asistenc Glenn Cosey 7, največ pridobljenih žog pa so pridobili Glenn Cosey, Marvin Jones, Paolo Marinelli, Luka Lapornik in Ivan Ramljak.
Za najkoristnejšega igralca se je izkazal Glenn Cosey 21.

Vladimir Anzulović, trener Krke, je po tekmi izjavil: »Čestitke obema moštvoma. Bila je zelo napeta tekma, v kateri smo na koncu bili bolj zbrani. Težko je bilo igrati. Ve se, kaj v tej ligi pomeni zmaga proti neposrednemu tekmecu za obstanek. Vesel sem, da so fantje na koncu zbrali moč in zbranost in na koncu zasluženo zmagali.«

Danijel Jusup, trener Zadra, pa je izjavil: »Zelo negotova tekma, v kateri je bil zmagovalec odločen z zadnjim metom. Krka nam je dobro zaprla met za tri točke, mi pa smo dobro skakali. Na koncu nam je zmanjkalo zbranosti, kakšen prosti met. Krka je to izkoristila in zmagala.«

Krkaši imajo v ABA ligi pet zmag in devet porazov. V naslednjem krogu bodo v ponedeljek, 6. 1., gostovali pri aktualnemu prvaku lige, beograjski Crveni zvezdi.

Na tokratni tekmi so program popestrile novomeške mažorete, zajec Vinko je otrokom podelil nekaj športnih majic, kar nekaj košarkarskih navdušencev pa bo zavoljo nagrade pico jedlo v Pizzeriji Totalka.