Šport Košarka

Košarkarji Krke izgubili z Mornarjem

Košarkarji Krke so v 21. predzadnjem krogu ABA lige, 7. marca, v Baru, izgubili z Mornarjem s 73:82 (13:19, 16:20, 24:14, 20:29).

Ekipo Krke so zastopali Cosey 17 (3 sk, 6 as), Škedelj 2 (3 sk), Pašalić 8 (5 sk, 10 as), Đapa 5, Balažić 6 (6 sk), Lapornik 17 (3 ukr. Žoge) in Ramljak 17.

Krkaši so tokrat igrali brez že dalj časa odsotnega Paola Marinellija, zaradi poškodbe pa tudi brez Marka Jošila. Začeli so v peterki Glenn Cosey, Luka Lapornik, Miha Škedelj, Ivan Ramljak in Dalibor Đapa in povedli s 4:3, nato pa so prešli v vodstvo domači košarkarji, ki so po prvi četrtini vodili z 19-13. Drugo četrtino je Mornar odprl s trojko, nato pa so se naši košarkarji z osmimi zaporednimi točkami približal na točko zaostanka (21:22) in sledila je minuta odmora domačega moštva. Za točko je Krka zaostajala tudi sredi 17. minute (27:28), nato pa so do konca polčasa domači naredili delni izid 11:2 in ob polčasu vodili za 10 točk (39:29).

Na začetku drugega polčasa so domači imeli dvakrat 14 točk prednosti (43:29 in 45:31), na polovici tretje četrtine pa so vodili z 49:39. Sledila je odlična igra naših košarkarjev, ki so z delnimi izidom do konca tretje četrtine prišli do izenačenja (53:53). Po trojki Coseya so Krkaši ob koncu 33. minute povedli za 6 točk (64:58), potem pa jim je zaradi zmanjšane rotacije začelo zmanjkovati moči. Kljub borbeni igri so si v zadnjih petih minutah priborili devet točk prednosti in na koncu slavili.

Najboljši strelec je bil tokrat Ivan Ramljak 18, največ skokov je izvedel Ivan Ramljak 8, največ asistenc je pokazal Muhamed Pašalić 10, največ žog pa je pridobil Luka Lapornik 3. Za najkoristnejšega igralca (indeks učinkovitosti) pa se je izkazal Muhamed Pašalić 19.

po tekmi je Vladimir Anzulović, trener Krke, izjavil: »Čestitam Mornarju za zmago, velike čestitke pa tudi mojim fantom za trudi in borbenost. Imamo velike težave s poškodbami. Šele pred dvema dnevoma sta začela trenirati Lapornik in Ramljak. Imeli smo skrajšano rotacijo, saj nam je manjkal tudi standardni igralec prve peterke Jošilo. Zato smo težko računali na zmago v Baru, a smo se dejansko dobro borili, na koncu pa izgubili zaradi več razlogov. Imeli smo možnost za zmago, pet minut pred koncem smo še vodili, a na koncu, kot sem rekel, smo zaradi več razlogov izgubili. Do konca lige nas čaka še tekma z Olimpijo in tu ni nobenih kalkulacij, gremo na zmago.«

Krka ima pred zadnjim krogom ABA lige 6 zmag in 17 porazov in je 11. na lestvici. V zadnjem krogu bo v soboto, 14. 3., gostila Cedevito Olimpijo. Že v torek, 10. 3., pa jo v Ligi NKBM za prvaka gostovala pri Rogaški