Šport Rokomet

Rokometaši Krke nadaljujejo zmagovalni niz in še upajo na top 6

V športni dvorani Marof je drevi v 21. krogu lige NLB pred lepim številom obiskovalcev potekal dvoboj med domačo Krko in ekipo RD Urbanscape Loka, ki je iz dolenjske prestolnice odšla poražena in si tako dokončno zaprla vrata za preboj med šest najboljših ekip. Na drugi strani pa Novomeščani še vedno polagajo vse upe na zadnjo tekmo rednega dela prvenstva, ko bodo gostovali pri Ribnici. Zmago na današnji tekmi so varovanci trenerja Romana Zarabca potrdili šele v končnici, končni rezultat srečanja je bil 28:26 (12:13).

V tesni tekmi sta ekipi začeli z vzponi in padci na obeh straneh. Krkaši so začeli učinkovito, povedli s 4:1, nato pa v vsega treh minutah prejeli pet zadetkov in zaostajali. Novomeščani so po nekaj napakah Loke znova povedli, v končnici pa so bili spretnejši Ločani, ki so na odmor odšli z golom prednosti. V drugem delu srečanja sta bili ekipi poravnani vse do 45. minute, ko so Krkaši vodili z 21:20, pa čeprav so gostje ostali brez Aleksandra Atanasova, ki je ob tretji izključitvi prejel rdeči karton. Kristijan Pršina in Jan Bevec pa sta nato poskrbela za vodstvo Krke s 23:20 in gostje prednosti niso več izničili. Najbližje temu so bili v 54. minuti, ko so znižali na 26:25. Končne zmage so se znova veselili Novomeščani, ki bodo že sredi tedna v Ljubljani odigrali pokalno tekmo osmine finala pokala Slovenije, v soboto, 14. marca, pa bodo Novomeščani v zadnjem krogu rednega dela prvenstva gostovali v Ribnici.

Pri Krki je bil s sedmimi goli najbolj učinkovit Andraž Kete, enega manj je vknjižil še Kristjan Pršina, na strani Loke pa se je s sedmimi zadetki izkazal Grega Jamnik. Po mnenju obeh trenerjev je bil najboljši igralec tekme vratar Krke Žiga Urbič.

Po tekmi je Roman Zarabec, trener MRK KRKA, izjavil: »Tekma je bila zelo težka, saj je bil vložek zelo velik. Namreč obe ekipi se še borita za obstanek med najboljših šest ekip v ligi. Na koncu pa naša zmaga, katere sem zelo vesel, kar pa je tudi dobra popotnica za sredino pokalno tekmo v Ljubljani. Čestitam fantom za nov uspeh.«

Robert Beguš, trener RD Loka, pa je povedal: »Za obe ekipi je bila ta tekma zelo pomembna, žal pa smo mi naredili preveč napak in posledično zaradi tega je tudi težko zmagati. S tem porazom smo si zaprli vstop med top 6. Če bi danes zmagali, bi imeli še nekaj teoretičnih možnosti, tako pa bomo sedaj vse sile ismerili na zadnje kolo proti ekipi Maribora.«

Statistika:

MRK Krka: Bevec 2, Avsec, Pršina 6, Hvastija 2, Irman 3, Jakše 5 (1), Plut, Klemenčič, Rašo 1, Batagelj, Brajer, Kukman 2, Windischer, Matko, Kete 7 (1), Urbič.
RD Urbanscabe Loka: Gartner, Dolenc 1 (1), Grojzdek 2, Jamnik 7 (2), M. Jesenko 3, Juričan, Mali, Jeseničnik, Pipp 5, A. Jesenko 3, Pokorn 4, Božnar, Klemenčič, Strehar, Šilc, Atanasov 1.
Sedemmetrovke: Krka 3 (2), Urbanscape Loka 5 (3).
Izključitve: Krka 10 minut, Urbanscape Loka 10.
Rdeči karton: Matko (30.), Jakše (54.); Atanasov (35.).