fbpx
Mestnik
Šport Košarka

Košarkarji Krke premagali Rogaško

Košarkarji KK Krke so v zadnjem, 18. krogu rednega dela SKL, dne 3. 2., doma premagali Rogaško s 70:54 (15:20, 19:7, 23:14, 13:13). Ekipo Krke so zastopali Jančar Jarc 6, Škedelj 4, Pašalić 9, Stipaničev 6, Đapa 5, Fifolt 2, Jošilo 6, Stergar 7, Lapornik 12 in Ramljak 9.

Krkaši, ki so tudi tokrat nastopali brez poškodovanih Glenna Coseya in Paola Marinellija, so tekmo odprli v peterki Muhamed Pašalić, Leon Strgar, Marko Jošilo, Ivan Ramljak in Dalibor Đapa in s trojkama Pašalića in Ramljaka povedli s 6:0. Gostje so vrnili na enak način, po trojki Miličevića pa so ob koncu šeste minute povedli (11:9). Prednost so do začetka 10. minute na +7 (20:13), po desetih minutah pa je bilo 20:15 za Rogaško. Krkaši so na začetku druge četrtine zaigrali agresivneje v obrambi in gostje več kot pet minut niso zadeli. Krkaši so v tem času dosegli 6 točk in prišli do novega vodstva (21:20). Rogaška je nato dosegla štiri zaporedne točke in prišla do zadnjega vodstva na tekmi (24:21), nato pa so Krkaši polčas končali z delnim izidom 13:3 in ob polčasu vodili s 34:27.

Na začetku 23. minute so naši košarkarji prvič imeli dvomestno prednost (38:28). Sredi tretje četrtine so se gostje približali na pet točk zaostanka (37:42), nato pa je Krkin trener Vladimir Anzulović vzel minuto odmora. Po njej so Krkaši naredili delni izid 15:4 in pred zadnjo četrtino vodili s 57:41. V zadnji četrtini so na obeh straneh dobili priložnost mlajši košarkarji, Krkaši pa so prednost do konca tekme mirno ohranili.

Najboljši strelec na tekmu iz ekipe Krke je bil Luka Lapornik 12, največ skokov je izvedel Miha Škedelj 7, največ asistenc Muhamed Pašalić 5, najvel žog pa sta pridobila Ivan Ramljak in Miha Škedelj 3. Za najkoristnejšega igraleca se je izkazal Muhamed Pašalić 12.

Vladimir Anzulović, trener Krke, je po tekmi izjavil: »Čestitke obema moštvoma za korektno borbo. Gremo naprej.«

Jakov Stipaničev, igralec Krke, pa je izjavil: »V prvem polčasu smo bili izenačeni, v tretji četrtini pa smo naredili prednost, tako da smo na koncu priložnost dobili tudi mlajši igralci. Mislim, da smo jo dobro izkoristili in na koncu zasluženo zmagali.«

Krkaši imajo po rednem delu SKL 13 zmag in 5 porazov in bodo najmanj tretji na lestvici. S tem so se uvrstili v Ligo za prvaka, ki se začne v začetku marca.

KK Krka

Spletno mesto uporablja piškotke zaradi boljše uporabniške izkušnje. Z uporabo naše spletne strani potrjujete, da se z njihovo uporabo strinjate. Soglašam Več o piškotkih