Šport Košarka

Krka v polfinalu, v soboto proti Cedeviti Olimpiji

Košarkarji Krke so z zmago nad Hopsi na Polzeli s 75:66 (22:17, 9:19, 26:16, 18:14) potrdili uvrstitev na zaključni turnir pokala Spar, ki bo ta konec tedna na Kodeljevem v Ljubljani. Tekma se je odvijala 13. 2. Ekipo Krke pa so zastopali Pašalić 2, Đapa 9, Jošilo 14, Lapornik 12, Ramljak 12, Cosey 3, Škedelj 9, Fifolt 2, Balažić 7 in Stergar 5.

Krkaši, ki so pred povratno tekmo imeli prednost 12 točk, so tekmo začeli v peterki Muhamed Pašalić, Luka Lapornik, Marko Jošilo, Ivan Ramljak in Dalibor Đapa. Po dveh minutah in pol so povedli z 9:2 in prisilili Hopse, da so posegli po minuti odmora. Po polaganju Lapornika so imeli Krkaši na začetku osme minute prvič dvomestno prednost (18:8), do konca četrtine pa so domači zaostanek prepolovili. Po desetih minutah je bilo 22:17. Drugo četrtino so Krkaši odprli s šestimi zaporednimi točkami za 28-17, potem pa se jim je povsem ustavilo v napadu. V slabih devetih minutah do konca polčasa so dosegli le še tri točke, Hopsi pa so to izkoristili in po polčasu vodili s 36:31.

V 22. minuti so imeli po trojki Copota domači največjo prednost na tekmi, +6 (39:33), Krkaši pa so nato z delnim izidom 12:4 ponovno prešli v vodstvo  (45:43). Do konca tretje četrtine so si uspeli priboriti pet točk prednosti (57:52). Na začetku 34. minute so ponovno imeli dvomestno prednost (65:55), domači pa so se še dvakrat uspeli približati na štiri točke zaostanka. Kljub temu so Krkaši suvereno nadzirali tekmo in se na koncu zasluženo uvrstili na zaključni pokalni turnir.

Najboljši strelec Krke je bil Marko Jošilo 14, največ skokov je opravil Marko Jošilo 8, največ asistenc je pokazal Muhamed Pašalić 6, največ žog pa je pridobil Ivan Ramljak 2.
Za najkoristnejšega igralca se je izkazal Marko Jošilo 20.

Krkaši so se tako po letu izostanka ponovno uvrstili na zaključni turnir Pokala Spar, ki bo konec tedna (15. in 16. 2) na ljubljanskem Kodeljevem. V polfinalu bodo v soboto ob 18.30 igrali s Cedevito Olimpijo.

Brezplačno v Ljubljano

Z željo, da bi podprli našo člansko ekipo, v KK Krka organiziramo prevoz in vstopnice za naše navijače. Avtobus bo začel svojo pot v Žužemberku ob 16.00, nadaljeval na Dvor in Stražo, ob 16.30 pa pobiral v Novem mestu (na parkirišču Hypermarketa Mercator v Bršljinu). Po zadnjih podatkih se avtobus lepo polni, na voljo pa je še dovolj mest za vse, ki jim srce bije za KK Krka.

“Kot vedno radi poudarimo: vsak navijač, ki je pride za nas, je še obveza več, da damo še več na parketu. Tokrat ne bo lahko, saj bo že četrta tekma v šestih dneh za nas,” se podpore s tribun veseli trener Vladimir Anzulović.