Aktualno Dogodki Novice Rokomet Šport

Krkaši iz rok spustili že dobljeno tekmo

Rokometaši Krke so v 2. krogu 1. B SRL gostovali pri neposrednem konkurentu za vstop v elitno rokometno ligo, ekipi Rokometnega kluba Krško in po porazu proti Izoli v prvem kolu, izgubili tudi v gosteh. Tekma se je zaključila z rezultatom 27:23 (12:16).

Varovanci trenerja Mirka Skoka so na igrišču Leteče dvorane v Krškem v uvodnih minutah prikazali povsem drug pristop kot na domači uvodni tekmi. Novomeščani so odlično odprli srečanje in delovali poletno ter domačinom povzročali nemalo težav. Ob polčasu so imeli štiri zadetke prednosti in kazalo je, da bo nadaljevanje tekme potekalo v sproščenem in mirnejšem duhu, a se je tekma od 34. minute pri prednosti petih golov v korist Krke (13:18) odvijala povsem po željah gostiteljev, ki so zavoljo številnih napak Krke v napadu naredili delni izid 10-2. Krkaši so ob naletu Krčanov povsem nemočno lovili priključek, a jim namera po preobratu ni uspela. Do prvih točk so prišli Posavci, ki so na krilih publike slavili s štirimi goli prednosti. Pri gostih je bil z osmimi zadetki najbolj učinkovit Marko Sintič, prav toliko zadetkov pa je pri Krki vknjižil tudi Uroš Knavs.

Statistika

ROKOMETNI KLUB KRŠKO: Pajič, Kozole (4 obrambe), Žitnik, Jazbec, Škafar, Sintič 8, Romih, Glaser 5, Grobelnik 5, Baznik 3, Resnik, Švalj 1, Novak, Šibanc 5 (3),
MRK KRKA: Rauh (2 obrambi), Nosan, Brajer (5 obramb), Bradeško, Avsec 2, Majstorović, Grojzdek 1, Ernestl, Knavs 8 (2), Klemenčič 2, Vukić, Rašo, Lončar 5, Kukman 4 (2), Windischer, Matko1.

Sedemmetrovke: ROKOMETNI KLUB KRŠKO 3 (3), MRK KRKA 5 (4)
Izključitve: ROKOMETNI KLUB KRŠKO 8 minut, MRK KRKA 10 minut.

Rokometaše Krke naslednja tekma čaka danes teden, 25. septembra, ob 18.uri v domači dvorani Marof, medtem ko bodo Krčani prav tako v soboto gostovali v Črnomlju.