Aktualno Rokomet Šport

Krkaši prebili led, a sezono začeli s porazom

Rokometaši Moškega rokometnega kluba Krka uvoda v novo rokometno sezono 2020/21 niso začeli po svojih željah. V novomeški dvorani Marof so gostili ekipo RK Slovenj Gradec 2011 , ki se je pred letošnjo sezono kadrovsko močno okrepila. Novomeščani so prvi par točk v sezoni žal morali oddati Korošcem, rezultat je bil 23:27 (16:15).

Rokometaši Krke so srečanje začeli prepričljivo, saj so bili v prvem delu boljši tekmec. V prvem polčasu so imeli izbranci trenerja Romana Zarabca štiri zadetke prednosti (10:6), na odmor pa odšli z rezultatom 16:15. Krkaši so vajeti igre trdno držali vse do sredine drugega dela, potem pa v igri povsem nerazumljivo padli. Gostitelji so zaigrali bolj trdo obrambo, Novomeščani pa zapravili par napadov v nizu, tako da je Slovenj Gradec dva zadetka od petih dosegel na prazen gol in v nekaj minutah prišel do prvega vodstva na tekmi (21:20). Kljub podpori s tribun novomeške dvorane Marof se domači igralci niso pobrali, »zastreljali« so nekaj čistih priložnosti, kar je bila voda na mlin gostom, ki so v zadnji četrtini naredili delni rezultat 9:1; najvišjo prednost so imeli dobri dve minuti pred koncem pri izidu 27:21. Novomeščani so tako drugi polčas izgubili s 7:12.

Blestela Jaka Avsec in Rok Cvetko

Za Krko je novinec Jaka Avsec dosegel sedem zadetkov, na drugi strani pa je bil z osmimi najboljši Rok Cvetko, ki je bil po mnenju trenerjev tudi najboljši igralec tekme. Novomeščani bodo v prihodnjem krogu gostovali v Škofji Loki, ekipa Slovenj Gradca pa bo gostila Celje Pivovarno Laško. Obe tekmi bosta na sporedu danes teden, 12. septembra.

Izjave po tekmi:

Roman Zarabec, trener Krke: “Najprej čestitam Slovenj Gradcu za zmago. Sem mnenja, da smo danes premagali sami sebe. Pripravljalne tekme so prikazale povsem drug obraz. Imamo par nosilcev igre, ostalo so mladi fantje, ki se šele dokazujejo. Imeli smo stoodstotne šanse, ki pa jih nismo realizirali, kar je botrovalo temu, da nas je Slovenj Gradec ujel. Enostavno to ni bil naš dan, vseeno pa še naprej zaupam mladim. Gremo naprej, čaka nas Škofja Loka in tja gremo zmagat.”

Sebastjan Sovič, trener Slovenj Gradca: “Krka je bila neugodna tako, kot že lansko sezono. To smo vedeli, imeli pa smo srečo, saj imamo širok kader in smo danes ogromno rotirali. Zavedali smo se, da v kolikor bo zadnjih deset minut tekma izenačena, da je to voda na naš mlin, kar nam je tudi uspelo. Krka je več ali manj igrala z isto postavo in videlo se je, da so bili proti koncu kar utrujeni. Čestitam fantom za zmago, saj so prikazali vrhunsko predstavo, pravi pristop, saj so igrali kot ekipa.”

Statistika:

MRK Krka: Pavlin, Bevec 3, Avsec 1, Filipović, Majstorović, Avsec 7, Hvastija, Irman 4, Jakše 2, Rajh 1, Klemenčič 1, Rašo, Batagelj, Brajer, Radović, Kukman 4 (1).
RK Slovenj Gradec 2011: Orter, Grobelnik 1, Cvetko 8 (6), Bulovič, Banfro 3, Levc 2, Šol 2, Živković 2, Lesjak 1, Milenković 1, Lampret, Štumpfl 2, Ošlak 1, Yankovskyy 4, Dobaj, Soldo.
Sedemmetrovke: Krka 1 (1), Slovenj Gradec 2011 7 (6).
Izključitve: Krka 6, Slovenj Gradec 2011 8 minut.