Šport Košarka

Krkaši premagali domžalski Helios z 72:66

Košarkarji Krke so v 15. krogu SKL v gosteh premagali domžalski Helios z 72:66 (15:15, 19:15, 16:22, 22:14) in se mu tako oddolžili za poraz v prvem delu.

Ekipo Krke so zastopali: Cosey 18, Đapa 3, Balažić 11, Lapornik 14, Ramljak 2, Jones 5, Škedelj 2, Pašalič 15 in Stergar 2.

Krkaši, pri katerih sta tokrat počivala Marko Jošilo in Paolo Marinelli, so začeli v petorki Glenn Cosey, Luka Lapornik, Ivan Ramljak, Jure Balažić in Dalibor Đapa, ki so povedli s 5:0 in 8:3, domači pa so nato s sedmimi zaporednimi točkami prišli do prvega vodstva. Do konca prve četrtine sta se moštvi menjavali v vodstvu, na koncu pa je bilo izenačeno na 15. Na začetku druge četrtine so domači povedli z 21:17 in Krkin trener, Vladimir Anzulović, je vzel minuto odmora. Po njej so Krkaši naredili delni izid 14:3 in povedli za sedem točk (31:24). Domači so jih z dvema trojkama ujeli, kočni izid polčasa (34:30) pa je s trojko postavil Balažić.

Domači so s petimi točkami na začetku drugega polčasa ponovno prišli do vodstva, nato pa sta se moštvi ponovno izmenjevali v vodstvu. Po 30-ih minutah so Domžalčani vodili z 52:50, Krkaši pa so v prvih petih minutah zadnje četrtine naredili delni izid 14:3 in ušli na devet točk prednosti (53:44). Po drugi minuti odmora so se domači s petimi zaporednimi točkami približali, a sta nato zadela Ramljak in Muhamed Pašalić in Krkaši so prišli do prednosti, ki jo domači niso mogli več izničiti.

Najboljši Krkin strelec je bil Glenn Cosey 18, največ skokov je izvedel Marvin Jones 9, največ asistenc je bilo videti pri Muhamedu Pašaliću 6, največ žog pa sta pridobila Miha Škedelj in Ivan Ramljak 2. Za najkoristnejšega igralca glede na indeks učinkovitosti se je izkazal Muhamed Pašalić 22.

Vladimir Anzulović, trener Krke, je po tekmi izjavil: »Čestitke mojim fantom za izvrstno igro in boj, ni bilo lahko po taki tekmi, kot smo jo odigrali proti Budućnost. Taka tekma izčrpa igralce. A nam je uspelo, v gosteh smo premagali močno ekipo Helios Suns in se jim tako oddolžili za poraz v prvem delu.«

Krkaši imajo v SKL devet zmag in štiri poraze in rabijo le še zmago v zadnjih treh tekmah, da tudi teoretično potrdijo uvrstitev v ligo za prvaka. Prva priložnost za to bo že v torek, 21. 1., ko bodo gostili moštvo Šenčurja. Še prej pa jih v nedeljo, 19. 1., čaka tekma ABA lige s Primorsko v Kopru.