fbpx
Mestnik
Aktualno Šport

Lepa zmaga na zahtevnem gostovanju

Naši košarkarji so v tekmi 15. kroga Lige Nova KBM v Podčetrtku premagali Terme Olimia z 98-76 (22-17, 27-21, 24-16, 25-22) in s 13 zmagami in porazoma ostajajo v vodstvu na ligaški tablici.

Liga NKBM, 15. krog, 10.1.
KK Terme Olimia Podčetrtek – Krka 76:98
 (17:22, 21:27, 16:24, 22:25)
Krka: Planinić 19 (4 sk), Hamilton 11 (6 sk), Stergar 14 (3 sk, 6 as), Bobnar 3, Bačvić 10 (5 as), Cerkvenik 14 (4 sk), Jurković 11 (3 sk), Špan 9 (5 as), Škedelj 3 (2 sk), Macura 4 (3 sk).

Krkaši so začeli v petorki Jan Špan, Leon Stergar, Miha Škedelj, Jairus Hamilton in Darko Planinić. Domači so povedli s 6-3, potem pa so Krkaši s sedmimi zaporednimi točkami prešli v vodstvo z 10-6. V 7. minuti so imeli že devet točk prednosti (17-8). Domači so se po trojki Bratoža ob koncu 8. minute približali na 15-17, ob koncu prve četrtine pa je bilo 22-17 za Krkaše. Krkaši so v prvi polovici druge četrine vzdrževali prednost, po delnem izidu 12-4 pa so sredi 18. minute prvič prišli do dvomestne prednosti (44-32), kakršno so imeli tudi ob polčasu (49-38).

Gostitelji so dosegli prvih šest točk v drugem polčasu. Krkaši jim vrnili prav tako s šestimi zaporednimi točkami, potem pa so vzdrževali prednost med osmimi in desetimi točkami. Zadnje tri minute tretje četrtine so zaključili z delnim izidom 12-1 in pred zadnjo četrtino so imeli 19 točk prednosti (73-54). V zadnji četrtini so le še vzdrževali prednost in zasluženo prišli do nove zmage.

5x Krkin naj:
Najboljši strelec: Darko Planinić 19
Največ skokov: Jairus Hamilton 6
Največ asistenc: Leon Stergar 6
Največ pridobljenih žog: Miha Škedelj 2
Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Darko Planinić 26

Gašper Okorn, trener Krke: »Moram biti zadovoljen s prikazanim. Igrali smo s pravim pristopom in na koncu je razlika mogoče celo malo previsoka. Domači imajo kakovostno moštvo in mogoče so njihov letošnji rezultati malo pod pričakovanji. Če petorki dodamo še Pelka, je to izkušeno moštvo, ki zna igrati. Mi smo tu imeli vedno težke tekme, zato sem zadovoljen, da smo tekmo prelomili že pred zadnjo četrtino.«

Krkaše v naslednjih šestih dneh čakata dve domači tekmi. V nedeljo, 14. 1., ob 17.00 bodo v AdmiralBet ABA ligi gostili Budućnost iz Podgorice, v torek, 16. 1., pa v Ligi Nova KBM Rogaško.

KK Krka.

Spletno mesto uporablja piškotke zaradi boljše uporabniške izkušnje. Z uporabo naše spletne strani potrjujete, da se z njihovo uporabo strinjate. Soglašam Več o piškotkih