fbpx
Mestnik
Aktualno Dogodki Košarka Šport

Mornar predober

Naši košarkarji so v tekmi 6. kroga ABA lige izgubili z Mornarjem iz Bara s 74-84 (16-23, 24-25, 16-16, 18-20).

Krkaši, ki je tokrat zaradi odsotnosti glavnega trenerja Vladimirja Anzulovića vodil Dalibor Damjanović, so začeli v petorki Nejc Barič, Jan Rebec, Rod Camphor, Adin Vrabac in Vasilije Vučetić. Sredi 4. minute so povedli z 11-5, potem pa so gostje po nekaj dobrih obrambnih akcijah izenačili na 11. Sledila je minuta odmora Krkašev, ki pa ni pomagala, saj so gostje po njej dosegli še deset zaporednih točk in po prvi četrtini vodili s 23-16. Na začetku druge četrtine so gostje povedli z 29-17, potem pa sta Barič in Rok Stipčević s trojkama prepolovila zaostanek. S sedmimi zaporednimi točkami so gostje ponovno ušli na dvomestno prednost in točni na sredi druge četrtine je novo minuto odmora vzel Krkin strokovni štab. Po njej sta trojki dosegla Barič in Miha Škedellj in zaostanek zmanjšala na pet točk (29-34). Prvo minuto odmora vzeli tudi gostje in z njo zaustavili nalet Krkašev. Ob polčasu je tako bilo 48-40 za Mornar.

Na začetku tretje četrtine so bili Krkaši se blizu (45-51), potem pa so gostje s sedmimi zaporednimi točkami ušli na +13. Sredi tretje četrtine je bilo 61-51 za goste, potem pa moštvi nista zadeli slabe štiri minute. Post je z novo trojko prekinil Škedelj, Krkaši pa so zapravili nekaj napadov, da bi se še približali gostom. Po 30 minutah je bilo 56-64. Na začetku zadnje četrtine so se Krkaši dvakrat približali na sedem točk zaostanka (58-65 in 61-68), nato pa so gostje ponovno ušli na dvomestno prednost in tekmo mirno pripeljali do konca.

STATISTIKA

Dalibor Damjanović, pomočnik trenerja Krke: »Pred tekmo smo vedeli in se pripravljali na zelo kakovostno ekipo Mornarja, ki je zelo izkušena in izredno »šuterska« ekipa. V obrambi smo bili slabi, pustili smo jim preveč neoviranih metov za tri točke. Še posebej smo izapdali v rotaciji. V prvem delu so imeli preveč »zicerjev«, nato pa preveč metov za tri. In ko se taka ekipa razigra, je težko razmišljati o zmagi. V napadu smo dali 74 točk, kar je več kot dovolj, a smo izgubili kar 21 žog, kar je na resni tekmi veliko preveč in s tem ne moreš zmagati na katerikoli ravni tekmovanja. Čaka nas še veliko dela. Stanje je težko. Sam sem se vrnil po desetih dneh odsotnosti neposredno na tekmo, kot ste videli pa smo zaradi covida-19 ostali brez glavnega trenerja.«

Mihailo Pavičević, trener Mornarja: »Čestitke Krki za športno borbo in svojim fantom za zmago. Kot sem že v napovedi dejal, sem se bal te tekme, saj je prišla po porazu v Eurocupu in po vrnitvi dveh igralcev po prebolenemu covidu-19, zaradi česar smo izpadli iz ritma. Za pohvaliti je našo pametno igro in to, da smo dobro adaptirali naš napad na Krkino obrambo pick n’rolla. Iz teh akcij smo nocoj odločili tekmo. Vsaka zmaga v gosteh je suho zlato, tako gledamo tudi na to zmago. Veliko nam pomeni za uvrstitev v ABA ligi in za samozavest. Krki želim vse najboljše v nadaljevanju sezone in da se vidimo v Novem mestu tudi čez leto dni.«

Krkaši imajo  v ABA ligi zmago in pet porazov. Tekmovanje nadaljujejo z gostovanjem v Srbiji, najprej v nedeljo, 15. 11., pri Megi v Beogradu in nato v četrtek, 19. 11., pri Borcu v Čačku. Še prej pa jih že v ponedeljek čaka domača tekma SKL z Zlatorogom.

KK Krka

Spletno mesto uporablja piškotke zaradi boljše uporabniške izkušnje. Z uporabo naše spletne strani potrjujete, da se z njihovo uporabo strinjate. Soglašam Več o piškotkih