Aktualno Rokomet Šport

MRK Krka: Ločani nemočni proti razigrani ekipi Krke

Rokometaši Moškega rokometnega kluba Krka so v soboto, 22. aprila v 23. krogu Lige NLB gostovali pri neugodnemu tekmecu RD Urbanscape Loka. Novomeščani, ki v tej sezoni v Ligi NLB puščajo močno sled, so gostitelje ugnali z rezultatom 19:30 (13:15), s skupno petnajsto zmago med elito pa so izbranci trenerja Mirka Skoka tako še korak bližje evropski vstopnici.

V prvi polovici tekme se je v dvorani Poden odvijal izenačen boj. Dvoboj so bolje odprli farmacevti, ki so povedli s 6:2, a so nekaj minut slave pred domačim občinstvo pobrali tudi gostitelji in si nekajkrat priigrali tri gole naskoka. Po njihovem vodstvu s 12:9 je končnica prvega polčasa minila v znamenju Novomeščanov, ki so povsem zagospodarili v drugi polovici tekme. Z dobro igro v obeh smereh igre je njihova prednost konstantno naraščala, najvišjo enajstih golov pa so si priigrali ob zadnjem zvoku sirene.

V novomeški ekipi sta bila najbolj učinkovita Marko Majstorović in Uroš Knavs, ki sta dosegla po šest golov, izkazal pa se je tudi vratar Jure Blaževič s 17 obrambami, na koncu tekme je bil izbran kot najboljši igralec srečanja.

V škofjeloški zasedbi je Darko Cingesar dosegel osem zadetkov, vratar Luka Stanojlović pa je zaustavil deset strelov.
Novomeščani bodo po reprezentančni kvalifikacijski akciji za EP 2024 in zaključnem turnirju za pokal Slovenije v naslednjem gostili Sviš Ivančno Gorico.

Izjave po tekmi

»Tekmo smo začeli slabo, na drugi strani pa je bil krkin vratar Blaževič v izjemni dnevni formi. Sicer smo se proti koncu prvega polčasa pobrali, tik pred odmorom pa se nam je zgodil znova padec v igri. V nadaljevanju nismo spoštovali vseh navodil trenerja, Krka pa je pokazala boljšo igro v obrambi in to je bil ključ do njihove zmage«.

Lenart Klemenčič, vrata RD Loka

»Vedeli smo, da bo tekma težka, zato smo se res dobro pripravljali na današnjega nasprotnika. V prvem polčasu so nas sicer dobili v svoj mlin, a smo se kmalu vrnili v igro, v drugem delu pa dokončno pokazali, da smo kvalitetnejša ekipa in zasluženo zmagali«.