Aktualno Namizni tenis Šport

Prijetna novica iz najmočnejše evropske lige: Krkaša Jorgić in Hribar nemška prvaka!

Člana NTK Krka v najboljši ekipi Nemčije, ki je v finalu bundeslige slavila s 3:1 – V ekipi še Patrick Francziska (ena zmaga) in Shang Kun, ki je prispeval dve zmagi

V torek, 16. 6., je vodstvo NTK Krka Novo mesto v Nemčijo poslalo posebno čestitko. Člana kluba Darko Jorgić in Peter Hribar, sicer slovenska reprezentanta, ki sta z moštvom NTK Krka osvajala ekipna slovenska državna in druga prvenstva, sta postala tudi ekipna nemška prvaka. Ekipa Saarubückna je namreč po 31-ih letih čakanja osvojila svoj peti naslov nemškega državnega prvaka. Pomerila se je z vrsto Ochsenhausna in zmagala s 3:1.

Člana NTK Krka dosegla prvo lovoriko

Tako sta člana NTK Krka dosegla prvo lovoriko v nemškem državnem prvenstvu, ki šteje za najmočnejše na stari celini. Jorgić, ki je tokrat nastopil kot tretji mož Saarubückna, je skozi vso prvenstvo odlično igral, Hribar je bil v tem finalu rezerva.

Darko Jorgič je po tekmi izjavil: »Tokrat mi, v nasprotju s polfinalom, ni uspelo iztržiti točke, ampak za mojo profesionalno namiznoteniško pot je pomembno, da je ekipa, za katero sicer zelo uspešno igram, osvojila državno lovoriko. Se Krkašem zahvaljujem za čestitke.«

Peter Hribar: “Soigralec Pletea zaradi korone ni prišel v Nemčijo in trener je vpoklical mene, kar me je prijetno presenetilo. V finalu je bilo napeto in vesel sem, da sem bil v ekipi, ki je osvojila naslov nemškega državnega prvaka.«

Jernej Jedlovčnik, predsednik NTK Krka: »Fantoma v zadnjih dveh letih kar pogosto čestitam in čestitamo. V Novem mestu smo ponosni, da smo po svojih skromnih močeh obema omogočili tako briljantno namiznoteniško kariero. A vem, nadarjenost je pa le njuna in nadgradila sta jo s trdim ter odgovornim delom, kakršnega zagovarjamo v NTK Krka!«

Podpis pod fotografijo: Hribar in Jorgić s pokaloma za osvojitev naslova evropskih prvakov v igri dvojic v kategoriji U 21 marca 2019. Sedaj za mlada krkaša še en zavidljiv lep nov uspeh, tokrat v najmočnejši evropski državni ligi.