Aktualno Dogodki Košarka Novice Šport

Terme Olimia – Krka 75:90 (21:21, 38:34, 53:63)

Košarkarji Term Olimia so v 2. krogu lige Nova KBM v ligi za prvaka izgubili proti Krki s 75:90 (21:21, 38:34, 53:63).

* Športna dvorana Podčetrtek, gledalcev 100, sodniki: Vučković, Grbić, Mohorič.
* Terme Olimia: Strnad 11 (3:3), Williams 17 (3:4), Čebular 7, Atanacković 24 (1:1), Vasilić 2, Muratović 12 (4:5), Cerkovnik 2.
* Krka: Stergar 23 (2:2), Stipčević 14 (1:1), Kosi 4, L. Lapornik 15 (2:3), Thomas 16 (5:6), Škedelj 7, M. Lapornik 2, Macura 9.
* Prosti meti: Terme Olimia 11:13, Krka 10:12.
* Met za tri točke: Terme Olimia 10:26 (Atanacković 5, Strnad 2, Williams 2, Čebular), Krka 12:28 (Stergar 3, Stipčević 3, L. Lapornik 3, Thomas, Škedelj, Macura).
* Osebne napake: Terme Olimia 16, Krka 20.
* Pet osebnih: /.

V Podčetrtku sta se srečali ekipi, ki sta uvodna boja v ligi za prvaka izgubili. Tokrat pa so favorizirani Novomeščani vpisali prvi par točk v tem delu prvenstva, potem ko so v drugem polčasu strli odpor domačinov.

Ekipi sta bili v prvem polčasu bolj ali manj poravnani, oboji so si nekajkrat priigrali rahlo prednost, so pa domači v drugi polčas nesli štiri točke prednosti.

So pa Novomeščani v tretji četrtini poskrbeli za nov preobrat, štiri minute pred koncem tega dela igre so po košu Macure povedli za 13 točk (56:43). V zadnji del sta ekipi vstopili z desetimi točkami razlike, so pa Novomeščani tekmece tudi v zadnjih desetih minutah držali na varni razdalji do sredine četrtine, ko so se gostitelji približali na pet točk. Toda to je bilo tudi vse, kar jim je Krka dovolila, saj je kmalu spet prišla do dvoštevilčne prednosti in posledično zmage.

Pri domačih je s 24 točkami (pet trojk) prednjačil Simo Atanacković, pri gostih pa s 23 Leon Stergar.

Podčetrtani bodo v 3. krogu čez deset dni gostovali v Šenčurju, Krko pa najprej čez en teden čaka obračun 4. kroga v gosteh pri Heliosu.