Dogodki Aktualno Košarka Šport

Tudi po tekmi na Polzeli neporaženi

Naši košarkarji so v zaostali tekmi 5. kroga SKL v gosteh premagali Hopse s Polzele z 89-79 (12-21, 22-20, 27-20, 28-18) in s štirimi zmagami ostajajo še edini neporaženi v ligi.

Krkaši so začeli v peterki Nejc Barič, Jan Rebec, Rod Camphor, Miha Škedelj in Vasilije Vučetić. Na začetku sta bili moštvi izenačeni, potem pa so domači z delnim izidom 11-2 v 8. minuti prišli do dvomestne prednosti (19-9) in prvo četrtino dobili z 21-12. Krkaši so dosegli prvih pet točk v drugi četrtini. Sredi 13. minute so zaostajali za štiri točke (20-24), potem pa so Hopsi z delnim izidom 13-3 prišli do največje prednosti na tekmi, +14 (37-23). Krkaši so jim vrnili z delnim izidom 11-2, polčas pa se je končal z vodstvo Hopsov 41-34.

V drugem polčasu so Krkaši zaigrali povsem drugače. Z veliko bolj agresivno obrambo so začeli lov za gostitelji. Ob koncu 27. minute so po košu Camphorja ponovno povedli, po treh četrtinah pa je bilo izenačeno na 61. Zadnjo četrtino je z dvema trojkama odprl Rebec, potem pa so Krkaši z dobrim metom z razdalje prednost samo še povečevali. Po tretji trojki Rebca so štiri minute pred koncem prišli do dvomestne prednosti (80-69), ki so jo zadržali do samega konca.

Vladimir Anzulović, trener Krke:
„Čestitke fantom za zmago na vedno neugodnem gostovanju na Polzeli, kjer je trener Kuhar z ekipo naredil vrhunski posel. Mi smo pokazali karakter in zmagali brez treh pomembnih igralcev.“

5x Krkin naj:
Najboljši strelec: Rok Stipčevič 17
Največ skokov: Rok Stipčević in Jure Škifić 5
Največ asistenc: Rok Stipčević 6
Največ pridobljenih žog: Miha Škedelj 4
Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Rok Stipčević 21

Krkaše že v ponedeljek, 2. 11., čaka gostovanje pri vodečem moštvu ABA lige Crveni zvezdi, v sredo, 4. 11., pa jih čaka naslednja tekma v SKL, ko bodo gostovali pri Šentjurju.