Aktualno Dogodki Košarka Šport

V opoldanski tekmi boljši od Term Olimia

Naši košarkarji so v prestavljeni tekmi 3. kroga SKL doma premagali Terme Olimia s 84-75 (27-18, 18-20, 23-18, 16-19). Krkaši tako s sedmimi zmagami ostajajo edino neporaženo moštvo v ligi.

Krkaši so začeli v petorki Nejc Barič, Leon Stergar, Luka Lapornik, Jure Škifić in Vasilije Vučetić. Gostje so dosegli prvi koš, nato pa so Krkaši z delnim izidom 12-2 sredi 4. minute povedli z 12-4. V 5. minuti so imeli prvič dvomestno prednost (18-8), po prvi četrtini pa je bilo 27-18. Krkaši so prednost držali v prvem delu druge četrtine, potem pa so se gostje štiri minute pred koncem približali na pet točk zaostanka (35-30). Sledilo je sedem zaporednih točk Krkašev za 42-30, nato pa osem zaporednih točk gostov. Izid prvega polčasa 45-38 je  s trojko postavil Škifić.

Na začetku drugega polčasa so Krkaši ponovno povedli z dvomestno prednostjo. Po trojki Roka Stipčevića so ob koncu 26. minute imeli že 17 točk prednosti (60-43). Gostje se niso predali in se s šestimi zaporednimi točkami vrnili v igro, po treh četrtinah pa je bilo +12 za Krkaše (68-56). Po delnem izidu 10-4 so imeli v 33. minuti že 18 točk prednosti (78-60), gostje pa so do konca tekme le omilili poraz.

5x Krkin naj:
Najboljši strelec: Rok Stipčević 18
Največ skokov: Adin Vrabac in Jan Rebec 4
Največ asistenc: Rok Stipčević 6
Največ pridobljenih žog: Nejc Barič, Rok Stipčević in Adin Vrabac 2
Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Rok Stipčević 25

Vladimir Anzulović, trener Krke: »Čestitke fantom. Po naporni poti iz Čačka smo zasluženo zmagali. Sicer pa smo komaj čakali,  da odigramo to tekmo, saj bo po njej nekoliko več premora. Štirje fantje gredo v reprezentanco, z ostalimi bomo trenirali in upam, da se bomo dobro pripravili na nadaljevanje sezone.«

Za Krkaše sledi desetdnevni premor zaradi reprezentančnih kvalifikacij, naslednjo tekmo pa bodo odigrali v sredo, 2. 12., pri Šenčurju.