Mestnik
Na sliki Miro Šemrov Foto: NTK Krka
Aktualno Namizni tenis Šport

Državno prvenstvo za veterane in veteranke: zlato in srebro za krkaša

V soboto, 15. aprila 2023, je bilo končano državno prvenstvo v namiznem tenisu za veterane, ki je potekalo v mariborski dvorani Tabor in se ga je udeležilo več kot 160 veteranov in veterank. To je dokaz, kako priljubljen je namizni tenis v deželi pod Alpami. Ob tem lahko s ponosom dodamo, da se ga je udeležil tudi gospod Miro Šemrov, ki je na letošnjem prvenstvu znova postal državni prvak, in sicer v kategoriji igralcev starih od 70 do 75 let, s kolegom Borisom Škobrnetom pa sta osvojila drugo mesto.

»Vsi smo ugotavljali, da je bila huda konkurenca in res odlična organizacija. Igrali smo na 20-tih mizah. In kot se za gospode veterane spodobi, smo letos moj uspeh proslavili s šampanjcem.«

Miro Šemrov, državni prvak

Predsednik NTK Krka Novo mesto Jernej Jedlovčnik je zmago pospremil z naslednjimi besedami: »Novega uspeha našega člana g. Šemrova smo veseli, saj je eden redkih od nekdanje generacije veteranov, ki so Drgančevje zapustili zaradi kovida. A veseli me, da prihaja nova generacija rekreacijskih igralcev in veteranov in v Drgančevju je lepo videti, kako gospodje tri dni v tednu igrajo na devetih mizicah. Seveda bomo veseli tudi novih članov. In da – na zdravje, gospod državni prvak Šemrov!«