Šport

Košarkarji Krke izgubili s Cedevito Olimpijo s 56:72

Košarkarji Krke so v 11. krogu Lige ABA v ljubljanskih Stožicah izgubili s Cedevito Olimpijo s 56:72. Tekma je potekala v sredo, 11. 12. Našo ekipo so zastopali Cosey 17, Jones 11, Marinelli 2, Balažić 9, Jošilo 1, Lapornik 8, Ramljak 8. Krkaši so igrali brez poškodovanega Daliborja Đape, poškodovan pa je zaigral tudi Marko Jošilo.

Začeli so v petorki Glenn Cosey, Petar Rakićević, Luka Lapornik, Ivan Ramljak in Marvin Jones. Po dveh trojkah Coseya so v 6. minuti povedli z 10-2 in sledila je minuta odmora Ljubljančanov. Po njej so ti začeli igrati bolje in v 10. minuti prvič izenačili. Krkaši so prvo četrtino le dobili s 15:13. Krkaši so dobro odprli tudi drugo četrtino. S trojkama Jureta Balažića in Lapornika so povedli z 21:15, potem pa so domači z delnimi izidom 20:6 prišli do vodstva z osmimi točkami razlike (35:27). Polčas so dobili s 40:31.

Krkaši se niso predali in so v tretji četrtini lovili gostitelje. V 29. minuti so se približali le na štiri točke zaostanka (46:50), a so nato po minuti odmora domačih do konca četrtine prejeli osem zaporednih točk in po treh četrtinah je bilo 58:46 za Cedevito Olimpijo. Ta je v zadnji četrtini le še mirno branila pridobljeno prednost.

Najboljši strelec je bil Glenn Cosey 17, največ skokov je izvedel Marvin Jones 9, največ asistenc – Petar Rakićević 4, največ žog sta pridobila Glenn Cosey in Marvin Jones 2, za najkoristnejšega igralca (indeks učinkovitosti) pa se je izkazal Marvin Jones 23.

Vladimir Anzulović, trener Krke, je po tekmi izjavil: »Čestitke Cedeviti Olimpiji za zasluženo zmago. Občutek imam, da smo, posebej v prvem polčasu, veliko podarili domačinom. Predvsem v prvem polčasu smo imeli veliko priložnosti, da gremo na glavni odmor z veliko boljšim rezultatom, kot se je to zgodilo. Imeli smo težave zaradi poškodovanih Jošila in Đape. Premalo smo spuščali žogo pod sam obroč. Zadovoljen sem z nekaterimi deli igre, z nekaterimi ni, in še vedno moramo delati na tem, da odpravimo napake.«

Slaven Rimac, trener Cedevita Olimpije pa je izjavil: »Zadovoljen sem z zmago. Vedeli smo, da je pred nami težka preizkušnja, saj je Krka zelo atipična ekipa. Videlo se je, da je sredin obračun z Nanterrjem 92 pustil posledice na igralcih. Srečen sem, da smo našli peterko, ki je uspela dobro odreagirati, in se oddaljiti na prednost, ki je bila na koncu dovolj za zmago. Krka je ekipa, ki se bori, zadovoljen sem z zmago, ker so tekme z Novomeščani vedno težke. Pomembna je zmaga.«

Krkaši so po polovici lige ABA s štirimi zmagami in sedmimi porazi osmi na lestvici. V prihodnjem krogu jih že v petek, 20. 12., čaka gostovanje pri FMP-ju v Beogradu.