Šport Košarka

Košarkarji Krke s porazom proti Cedeviti Olimpiji

Košarkarji Krke so s porazom proti Cedeviti Olimpiji (77:86) v Ljubljani začeli nastope v SKL za prvaka.

Krkaši so začeli v petorki Glenn Cosey, Luka Lapornik, Mark Jošilo, Ivan Ramljak in Dalibor Đapa in povedli s 7:0, sredi pete minute pa je bilo 13:4. Domači trener Golemac je takrat vzel minuto odmora, po kateri so Ljubljančani začeli loviti zaostanek in tik pred koncem prve četrtine prvič povedli. Krka je s košem Žige Fifolta le dobila prvo četrtino z 21:20. V drugi četrtini sta se moštvi menjavali v vodstvu, ob polčasu pa so naši košarkarji imeli tri točke prednosti (47:44).

Na začetku drugega polčas so Krkaši dosegli šest zaporednih točk in povedli s 53:44, potem pa se jim je ustavilo v napadu. Domači so z delnim izidom 16:2 prišli do petih točk prednosti (60:55). Krkaši so do konca tretje četrtine uspeli ponovno dvakrat povesti za točko, po treh četrtinah pa so domači vodili z 69:67. Na začetku zadnje četrtine so košarkarji v oranžnih dresih prevladali in po štirih minutah imeli dvomestno prednost (82:71), našim košarkarjem pa se do konca tekme ni uspelo več vrniti v igro.

Najboljši strelec Krke je bil Jure Balažič 15, največ skokov sta izvedla Marko Jošilo in Luka Lapornik 6, največ asistenc sta nudila Glenn Cosey in Luka Lapornik, največ žog pa je pridobil Miha Škedelj 3. Tokrat je bil najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti) Glenn Cosey 16.

Po tekmi je, Vladimir Anzulović, trener Krke, izjavil: »Odigrali smo zelo dobrih 30 minut. Predvsem sem zadovoljen z igro v napadu, v obrambi pa nam je nekoliko primanjkovalo agresivnosti, kot smo jo prikazali na pokalni tekmi z Olimpijo. To je Olimpija v zadnji četrtini izkoristila in z dobro igro v napadu prišla do zmage.«

Miha Škedelj, igralec Krke, pa je povedal: »Skozi celo tekmo smo se borili tako, kot smo se dogovorili. Kot vsaka ekipa pa ne moremo biti vedno 100-odstotni v svoji igri. Bilo so vzponi in padci. Večji del smo dobro nadzirali tekmo, na koncu pa nam je nekoliko zmanjkalo moči. Olimpija se je uspela oddaljiti na razliko, ki ni bila več ulovljiva.«

V naslednjem krogu Lige NKBM za prvaka bo Krka v torek, 3. 3., gostila Hopse s Polzelo. Še prej pa bo v soboto, 29. 2., ob 18.00 v ABA ligi gostila vodilno moštvo lige – beograjskega Partizana.