Aktualno Košarka Šport

Poraz KK Krka proti Šenčurju

Košarkarji so doživeli tretji zaporedni, skupaj četrti poraz v Ligi Nova KBM. V 21. krogu so močno oslabljeni izgubili pri Šenčurju z 72:91 (19:28, 21:24, 20:18, 12:21).

»Poskušamo se pripravljati na tekmo s Šenčurjem, a moram prvič v letošnji sezoni povedati, da stvari ne gredo v pravo smer. Iz dneva v dan smo v težjem zdravstvenem položaju in samo želimo si, da bi se pokazala luč na koncu tunela, pa je samo še slabše. Jurij Macura je po veliki verjetnosti že končal sezono. Proti Heliosu je še stisnil zobe, pregledi pa so pokazali, da gre za težjo poškodbo.  Pri Robertu Jurkoviću, ki jo je skupil na zadnjem turnirju 2. ABA lige, se bo treba odločiti, ali gre na kirurški poseg ali ne. Tudi pri njem je vprašanje, kdaj, če sploh, bi se lahko vrnil. Mate Vucić se je šele vrnil v trenažni proces, tako da tudi pri njemu obstaja določeno tveganje, če nastopi na tej tekmi. Tekmo v Šenčurju bomo seveda odigrali po najboljših močeh, nas pa bolj kot za to tekmo skrbi samo nadaljevanje sezone. Vsi smo dokaj šokirani nad vsemi informacijami, tako da bomo morali še nekajkrat prespati, videti realno stanje in se potem spopasti s temi težavami.«

Gašper Okorn, trener Krke, izjava pred tekmo

Krkaši so praktično celo tekmo odigrali brez centra, saj sta Jurij Macura in Robert Jurković poškodovana, prav tako pa tudi Mate Vucić, ki je igra le slabih pet minut na začetku tekme. To se je močno poznalo, saj so imeli domači košarkarji kar 17 skokov več.

Krkaši so začeli v postavi Rok Stipčević, Leon Stergar, Andrej Stavrov, Miha Škedelj in Mate Vucić.

Gostitelji so povedli z 8:0, po košu Novaka pa so ob koncu 8. minute imeli že dvomestno prednost (24:13). Po 1. četrtini je bilo 8:19 za Šenčur. Krkaši so na začetku 2. četrtine prišli na pet točk zaostanka (30:25), potem pa so domači z devetimi zaporednimi točkami ponovno ušli na varno prednost in polčas s trojko Varagiča dobili z 52:40.

V tretji četrtini je Šenčur ves čas vzdrževal pridobljeno prednost. Krkaši so se še najbolj približali pred koncem četrtine, ko je bilo 68:60. V zadnji četrtini pa je našim košarkarjem zmanjkalo moči in gostitelji so do konca tekme prednost le še povečali.

Krkaši so sedaj z 17 zmagami in 4 porazi drugi na lestvici, v prihodnjem krogu pa bodo v petek, 24. 3., gostili moštvo Rogaške.