Aktualno Dogodki Novice

Visok poraz s Crveno zvezdo

Naši košarkarji so v prestavljeni tekmi 18. kroga Lige ABA doma izgubili z beograjsko Crveno zvezdo s 57-98 (9-24, 13-31, 19-20, 16-23). Za Krkaše je bila to že tretja tekma v petih dneh, v naslednjih šestih pa jih čakajo še tri.

Krkaši so začeli v petorki Rok Stipčević, Rod Camphor, Adin Vrabac, Jure Škifić in Jan Kosi. Po štirih minutah je bilo 6-7, potem pa so gostje dosegli 17 točk zapored in že po desetih minutah vodili za 15 točk (24-9). Gostje so z odlično igro tako v obrambi kot v napadu nadaljevali tudi v drugi četrtini, ko je njihova prednost nezadržno rasla in ob polčasu so imeli že 33 točk prednosti (55-22). V drugem polčasu so prednost le še nekoliko povečali in na koncu več kot zasluženo zmagali.

Statistika

Dalibor Damjanović, trener Krke: »Izkazale so se moje napovedi, da je Crvena zvezda zelo kakovostno moštvo, igrajo moštveno, zelo dobro obrambo. Pozna se, da ne igrajo več Evrolige in da jim je  edini cilj, da do konca sezone ne naredijo več nekega spodrsljaja. Žal mi je, da so jih moji fantje preveč spoštovali. Dobra šola za naprej pa je to, da smo videli, da te moštvo profesionalcev, ki ima kakovost, ko čuti, da je treba, lahko razbije za 100 točk. Tako moramo mi v nadaljevanju igrati z nasprotniki, ki so na naši ravni. Čestitke Beograjčanom za zmago in prikazano igro.«

Adin Vrabac, igralec Krke: »Imeli smo en dan, da se kolikor toliko pripravimo na tekmo. Crvena zvezda je prišla, da od začetka krene maksimalno, zgodaj pride do prednosti in potem mirno nadaljuje. To ji je tudi uspelo. Mi smo ji sicer poskušali na nek način parirati, a izid je tak, kakršen je. Moramo dvigniti glavo in iti naprej, saj nas že v četrtek čaka tekma domačega prvenstva s Šenčurjem, nato pa še tekmi z Olimpijo in FMP-jem. Ritem je res nehvaležen, a najprej moramo gledati na prvo naslednjo tekmo. Vsak od nas se mora odpočiti po najboljših močeh in že jutri se začnemo pripravljati za naprej. Mogoče pa nam je ta tekma lahko dobra šola. Videli smo, kako je Zvezda odločila tekmo že v prvih desetih minutah, in lahko bi tudi mi na tak način odigrali tekmo domačega prvenstva in tako dvignili samozavest pred tekmo z FMP-jem.«

Dejan Radonjić, trener Crvene zvezde mts: »Dobro smo začeli tekmo in to v obe smeri. Uspelo nam je graditi rezultat in hitro smo prišli do velike prednosti, ki smo jo držali do konca tekme.«